SKUMBRĖ SU ŠPARAGAIS. Tinka Keto

SKUMBRĖ SU ŠPARAGAIS. Tinka Keto

Šparagai ypač rekomenduojami vyrams!!!  Jie yra folio rūgšties šaltiinis.  Folinio rūgšties trūkumas gali iššaukti lytinių funkcijų sutrikimus. Šparagai didina kraujagyslių sienelių tvirtumą ir elastingumą, stabdo trombų susidarymą. Jie rekomenduotini turintiems aukštą kraujo spaudimą arba serga įvairiomis širdies ligomis.  Šparagai padidina tiek moters, tiek ir vyro vaisingumą. Nors jie sakoma yra afrodiziakinė daržovė, tačiau moterims yra ypač naudinga dėl: maistinių skaidulų, kurios gerina virškinimo sistemos darbą,  tinka norint numesti svorio, nes yra nekoloringa daržovė, mažina skysčių ir kai kurių druskų kiekį organizme, užkerta kelią inkstų akmenų susidarymui,  teigiamai veikia hormonų apykaitą, pasižymi jauninamuoju poveikiu.

Taigi šį patiekalą dalinkitės arba gaminkite dvi nedideles skumbres abiems.

 

SKUMBRĖ SU ŠPARAGAIS – porcija vyrui arba dviems nealkaniems žmonėms

1 išskrosta skumbrė

1 didelis svogūnas – 120 g

2 v.š. ghee sviesto

1 a.š. ciberžolės

2 v.š. balzamiko acto

½ ryšelio šviežių šparagų

Patiekti:keli pomodorai, žiupsnis smulkintų krapų, druskos, pipirų, citrinos sulčių

Gaminimoi eiga:

  • Troškintuve ištirpinti 1 v.š. ghee sviesto, įberti ciberžolės ir pipirų-sumaišyti. Suberti pusžiedžiais supjaustytus svogūnus-sumaišyti ir kepinti be dangčio.
  • Po minutės ant svogūnų užpilti balzaminio acto, padėti ant svogūnų paruoštą skumbrę: į jos vidų įdėti 2-3 griežinėlius citrinos, šakelę krapų. Uždengti troškintuvą ir troškinti apie 10minučių. Jei truks skysčio, įpilti 2-3 v.š. vandens.
  • Kitoje keptuvėje patroškinti šparagus ant 1 v.š. ghee sviesto. Troškinti ne ilgiau kaip 4minutes, kad jie liktų traškūs, nesuvirę.
  • Patiekiant viską pabarstyti druska, pašlakstyti citrinos sultimis.
  • Moteriškėms užtenka po pusę skumbrės, vyrams patiks visa žuvis.

 

Jūsų dietistė Rita Šilenskienė