Atsiliepimai

Kviečiu visus savo konsultacijų klientus, seminarų ir stovyklų dalyvius čia palikti atsiliepimus! Ar buvo Jums naudingi mokymai, kaip pasikeitė jūsų savijauta, išvaizda, mąstymas? Ar tikite, kad maistas kuria jūsų kūną?

Jūsų mintys, komentarai, atsiliepimai, nuomonė ir patarimai man padeda taip pat tobulėti!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.


Jūsų atsiliepimai ir komentarai


 1. Agnė says:

  Ritos ir Arūno stovykloje/kelionėje jau dalyvauju trečią kartą (Tenerifė 2024/2 grupė). Manau, tai jau rodiklis kitiems, dar svarstantiems, kad tai -100 proc. subalansuota kelionė, be rūpesčių, su daugybe nepakartojamų kelionių įspūdžių, sveiku maistu, maloniais žmonėmis, kurių draugystė, bendrystė tęsiasi net ir po kelionės. Dar ir dar kartoju, jog keliauti su Rita ir Arūnu – tikra pilnatvė, ir kūnui, ir sielai. Ačiū, Rita ir Arūnai, už jūsų rūpestingumą, organizuotumą, dėmesį kiekvienam atskirai ir visiems kartu. Kažkas nuostabaus, nepakartojamo, fantastiško. Rekomenduoju ne tik keliones, bet ir savaitgalio stovyklas Ritos ir Arūno sodyboje!!!

 2. Sonata says:

  Svajonių atostogos 🌞! Grįžti pailsėjęs, susipažinęs su kraštu, prisijuokęs iki soties, prisibendravęs, skaniausiai privalgęs ir laimingas 🥰! Nuoširdžiai rekomenduoju.
  Sonata

 3. Valentina says:

  Sveiki, gerb. Rita,
  neteko dalyvauti Jūsų renginiuose (stovykla domintų). Beatos laidoje per pokalbį su Jumis apsidžiaugiau. kai paminėjote lektinus. Esu iš tų, kurie sureagavo (aš po knygos „Mitybos paradoksai“) į informaciją apie lektinus, nors internete daug neigimo. Nesėkmingai ieškojau bendraminčių, kurie jų vengia. Gal yra ir tokios mitybos bendruomenė?

  • [email protected] says:

   Sveiki, Valentina. Taip, lektinai mitybos specialistams žinomi, tik mažai apie juos kalbama. Mes per paskaitas ir mokymus visada akcentuojame jų poveikį ir galimybę išvengti.. Su geriausiais linkėjimais. Rita

 4. Nerijus says:

  Tiek dietu, tiek pastangu ir nieko, bet si dieta ir sveiko gyvenimo paskaitos tiesiog pakeite mano gyvenima. Suzinojau kaip veikia mano organizmas, ismokau taisyklingai maitintis ir numeciau daug kilogramu.
  Pasikeite paziuris y sveika gyvenima deka sio labai objektyvaus ir ydomaus kurso. Jo metu ygijau daug sveikos mitybos yprociu ir toliau sekmingai tesiu pradeta darba be jokiu kanciu ir kaloriju skaiciavimo!!
  Rekomenduoju visiems kas nori pradeti gyventi sveikai ir valgyt skaniai!! Aciu Jums Rita!!!

 5. Gitana says:

  Dėkoju už paskaitas, kurios man davė daugiau aiškumo kaip veikia mūsų organizmas, ką geriausio maisto pagalba mes galime duoti savo kūnui, ką valgyti pusryčiams ir pietums ir ko nevalgyti vakarienei;) Buvo įdomu išgirsti apie į pročių keitimą, tai pasėjo grūdą mano smegenyse.

  Ir šiuo metu noriu pasidžiaugti tuo kas man svarbu ir duoda pokytį.
  1) Atsirado aiškumas, kurie produktai puikiai tinka pusryčiams, pietums ir vakarienei. Ko nereikia valgyti vakare.
  2) Pagaliau susidarau 3 dienų maisto patiekalų planą. Seku, kiek žuvies, mėsos, sūrio suvalgau per savaitę ir į tai atsižvelgiu planuojant sekančią savaitę. Pasižymiu kiek skirtingų daržovių suvalgiau per savaitę.
  Tai jau tapo nauju įpročiu!
  3) Į parduotuvę einu 2-3 kartus per savaitę, ko pasekoje išlaidos maistui sumažėjo ir laiko sutaupau.
  4) Tikrai pavyksta valgyti mažesnes porcijas!!!
  5) Pradėjau dirbti su emocinio valgymo šuoliais. Šioje srityje dar yra ką keisti ,bet džiaugiuos mažais žingsnelliais. Galvoju apie brokolį, sugraužiu moliūgų sėklų ir išsiverdu arbatos.
  6) Skaitau etiketes, nesu ekspertė, bet mokaus.
  7) Neįtikėtina, bet kavą sumažinau iki 2-3 puodelių per dieną ir negeriu kavos nevalgiusi.
  8) Mėgaujuosiu maistu!!! Apmąstau koks jis man naudingas ir dėkoju.
  9) Pradėjau džiaugtis savo pasiekimais ir daug mažiau save “graužiu”, kad kažkas nepavyko.
  10) Turiu metų planą ir tikiu, kad jį galiu įgyvendinti.
  11) Alkoholio vartoju daug daug mažiau. Per programą nepavyko atsisakyti 100%, bet tikiu, kad jau nebegrįšiu ir prie ankstesnių įpročių. Atsirado daugiau kitų dalykų, kaip sportas ir tiesiog pasibuvimas su drauge geriant vandenį;)
  12) Pats didžiausias mano asmeninis rezultatas, kad nešioju diržus ir į kelnes susikišu bliuzeles;) Ir tai todėl, kad sumažėjo liemens apimtis. Džiaugiuosiu tuo iki dangaus!!!
  Smagu girdėti komplimentus, kad esu labai sulieknėjusi ir atjaunėjusi.

  Labai džiaugiuos, kad rūpinuosi savo kūnu ir judu link savo tikslų!
  Ir tikrai žinau, kad šie įpročiai yra ir bus mano gyvenime.

  Dėkoju už žinias, kantrybę ir patarimus.

 6. Svetlana says:

  Nelabai mėgėja rašyti, bet šį kartą negaliu nepasidalinti, gal perskaičius mano atsiliepimus apie sąmoningo maitinimosi programą kažką paskatinusių gyventi ir maitintis sveikai, tai tada jums tiesiai pas Ritą Šilenskienę. Šį kursą gavau dovanų (ačiū Editai).Esu medikė ir atrodė, kad kažką žinau, bet…2-jų mėn paskaitos apvertė mano mąstyseną apie sveiką maistą, išmokė teisingai rinktis ir skaityti(!) ką perku. Gavau patarimus, pritaikytus būtent man(atsižvelgiant į ligas ir kraujo tyrimus). Dėkinga Ritai už taip aiškiai ir argumentuotai pateiktą didžiulės apimties medžiagą, kuri padėjo suprasti savo klaidas ir suteikė supratimą kas ir kaip vykstą mūsų organizme. Nežinau net kiek reikėtų laiko ir pastangų, kad tai surasti pačiai. Prisipažinsiu, kad man nebuvo sunku persiorientuoti (viskas prasideda galvoje) ir prie visų gautų žinių mano svoris sumažėjo 5kg per 8 savaites. Linkiu ir jums surasti sau laiko ir galimybių pokyčiams…Saugokite save, dėl savęs…

 7. Edita says:

  Sąmoningo maitinimosi programos metu sulieknėjau 5 kilogramais, apie 15 cm sumažėjo juosmens apimtis. Bet labiausiai džiugina ne skaičiai, o fantastiškai gera savijauta, energija liejasi per kraštus, neliko noro užkandžiauti, nes Rita išmokė rinktis vertingus produktus ir nesugadinti jų gaminant. Paskaitose sužinojau daug vertingos informacijos kokie procesai vyksta organizme priklausomai nuo to, ką dedame į burną. Palengva atėjo supratimas, kad maitinu ne savo norus ir įgeidžius, o kiekvieną kūno ląstelę. Na, o kokios mūsų ląstelės- toks ir kūnas:) Esu dėkinga Ritai už nuolatinį lydėjimą ir palaikymą pokyčių kelyje, už vertingas pastabas ir patarimus, už konsultacijas. Pradėdama šį kursą tikėjausi klausytis paskaitų, o gavau žymiai daugiau- asmeninį dėmesį- kasdieniniai ,,atsiskaitymai“ ką valgiau ir kaip gaminau išjudino mane ne tik stebėti, bet ir veikti, realiai keisti savo gyvenimo būdą ir formuotis naujus sveikatai palankaus gyvenimo įgūdžius. Realūs pokyčiai mąstyme ir kasdieninėje rutinoje – štai kas vyksta, kai susidedi su Ritos Šilenskienės ir bendraminčių kompanija:)))

  Edita S.

 8. Daiva says:

  Ši sveikos mitybos programa suveikė 101%. Mano tikslas buvo atsikratyti papildomais kilogramais – lūkesčiai viršyti! Atradau naujų sveikų skonių nebadaujant ir nejaučiant alkio. Esu pilna energijos, kuo negalėjau pasigirti, kai maitinausi “betkaip”. Savo pokyčiais esu laaabai patenkinta! Ačiū Ritai ir sau taip pat 🥳😉😊

  • [email protected] says:

   Ačiū, Daiva, už atsiliepimą. Per 2 mėnesius, kol vyko paskaitos, be pastangų jums pavyko palengvėti 7 kg-ko pati nesitikėjote:). Taigi, galima skaniai valgyti ir lieknėti… Linkiu išlaikyti savo pasiektą rezultatą:)

 9. Janina says:

  Jau du kartus buvau stovykloje Maltoje, Gozo saloje. Ir pasiruošus vėl ten vykti. Esu sužavėta Gozo salos grožio, maudynėmis nuostabiame smaragdiniame jūros vandenyje. Nerealūs vaizdai!!! Į tuos pačius žygius ir ekskursijas galiu keliauti ne vieną kartą. Kiekvieno apsilankymo toje pačioje vietoje metu atrandi kažką naujo. Man viskas patinka: mankštos rytais, sveikas maitinimas, ekskursijos, plaukimas laivu, žygiai ir maudynės, o ypač tiesiog iš laivo , Vakarais paskaitos apie sveiką mitybą ir gyvenseną, konsultacijos. Labai gera, kai po vakarienės vyksta pasidalinimas įspūdžiais. Tuomet labiau susipažįsti su žmonėmis, galiausiai iki pabaigos savaitės jautiesi kaip vienos šeimos nariais.
  Panašu, esu fanatikė  Ačiū Jums- Rita ir Arūnai!

 10. Ingrida says:

  Sveiki visi, gyvenimą mylėtojai…noriu daug , ką parašyti, bet neužtektų čia eilių…vis dar džiaugiuosi kelione, buvo ,,KOSMOSAS,, vis sapnuoju ją, superiniai Rita ir Arūnas. Ačiū Jums… Maistas ir kalnai suderinami… 🙂

  • [email protected] says:

   Džiaugiuosi, Ingrida, kad praėjus trims savaitėms po stovyklos, =inios toliau 5gyvendinamos. Kaip pasigyr4te, vyras pradūrė skylutę dirže per 8 cm! Štai taip traukiasi sėkmingai juosmuo, pritaikius įgytas žinias. Sėkmės toliau.:)

 11. Agnė says:

  Ritos ir Arūno (RA) sveikatingumo stovyklose visuomet patiriu džiaugsmą, o kartu ir atsipalaidavimą nuo kasdienių buities rūpesčių. Egzistuoja tam tikra kelionių magija – susipažinusi su šalimi, jos papročiais, pasimėgavus sveiku maistu, o svarbiausia – bendryste su kitais, kyla nenugalimas noras pakartoti tokius neišdildomus potyrius, todėl RA kelionėje-stovykloje dalyvauju antrą kartą, ir pažadu, jog tai ne paskutinis kartas. Juk, anot Šv. Augustino, „Pasaulis yra knyga, ir tie, kurie nekeliauja, skaito tik pirmą puslapį“. Rita ir Arūnai, esu dėkinga už puikiai suorganizuotą kelionę, už dėmesį, rūpestį visiems ir kiekvienam atskirai. Ir aš galiu teigti: „KAS NEKELIAUJA SU RITA IR ARŪNU, TAS DAR KELIONIŲ PILNATVĖS NEPATYRĖ“

  • [email protected] says:

   Ačiū, Agnyte. Nepamirštamas akimirkas kuriame kartu. Tik žmonių geranoriškumas, nuoširdumas ir bendrystė sukuria tokią atmosferą, kad galime mėgautis visi kartu. Iki kitų susitikimų ir labai dėkingi už atsiliepimą.

 12. Audrone says:

  Nuoširdžiausias ačiū Ritai ir Arūnui už sveikatingumo stovyklą Gozo saloje, Malta 23/3 grupėje. Krūtinėje netelpa pačios geriausios emocijos. Savaitė tiesiog praskriejo kaip kometa. Visa programa labai kruopščiai sudėliota. Skanus ir sveikas maistas, kurio paruošime galėjome dalyvauti patys, patiekalų įvairovė, skonis ir spalvos malonino akis ir gomurį. Ryte mankštinomės, maudėmės, išvykų metu keliavome autobusu ir savomis kojomis, maudėmės nepaprasto žydrumo jūroje, kopėme ir leidomės, gėrėme į save gamtos grožį, lankėme istorines vietas. Tačiau dižiausias lobis iš stovyklos, tai Ritos ir Arūno paskaitos, patarimai, jų noras skleisti žinią apie sveiką gyvenimo būdą. Ačiū Jums mielieji už šilumą, tikrai dar susitiksim

 13. Rūta says:

  Apie stovyklą Maltoje pamačiau FB įrašą ir vykau be jokių didelių lūkesčių, net nieko nežinojau apie vadovę Ritą. Dabar galiu patvirtinti, kad mano avantiūristinis nuotykis pasitvirtino daugiau nei 100 % !
  Tai buvo puiki pažintinė savaitė- viskas apgalvota ir iki smulkmenų suorganizuota- pradedant rytinėmis Arūno mankštomis basomis ant smėliuko, pasiplaukiojimu jūroje, gaaaaausiais skaniais pusryčiais, dienos žygiais pėsčiomis ar plaukiojimais laivais, apžiūrint vietos įžymybes ir vėl grįžtant prie labai skanių spalvotų gausių vakarienių su dienos įspūdžių aptarimais ir vakarinėmis paskaitomis apie dėmesį ir meilę savo kūnui.
  Džiugino Ritos ir Arūno perteikiamų žinių ir patirčių įvairiapusiškumas ir dėmesys kiekvienam iš mūsų.
  Iš stovyklos parsivežiau ne tik įvairias patirtis , bet ir saugumo jausmą- jei norėsiu išsamios, daugelį aspektų apimančios konsultacijos- žinau pas ką kreiptis!!!
  Ačiū Jums- Rita ir Arūnai!

 14. Stasė says:

  Jau trečią kartą dalyvavau sveikatinimosi stovykloje, du kartus Kretoje, o šį kartą Maltoje ir labai džiaugiuosi. Nuoširdžiai dėkoju Ritute ir Arūnai už žinias, kuriomis dalinatės su mumis – kiekvieną kartą vis ką nors naujo išgirstu. Už labai skanų ir subalansuotą maistą – 3 kg, sportą, maudynes šiltoje jūroje, pačias nuostabiausias „razinkas“ – keliones. Dėkoju bendraminčiams ir kviečiu toliau keliauti kartu. Apkabinu ir bučiuoju. Būkit sveiki ir laimingi.

 15. Ramunė says:

  Džiaugiuosi nuostabia kelione į Maltos Goco salą, kurioje vyko sveikatingumo stovykla. Ne tik per septynias dienas puikiai pailsėjau, atsipalaidavau, bet ir gavau Ritos ir Arūno Šilenskių profesionalias konsultacijas, patarimus. Labai gerai organizuotas laikas, aplankytos įdomios vietos, tačiau, svarbiausia, rytinė mankšta prie Viduržemio jūros, maudymasis, subalansuotas, šviežias ir skanus maistas. Galimybė pamatyti kaip jį pasigaminti, kokius produktus pasirinkti, kad dovanotum sau sveikatą! Stovykla – atgaiva kūnui ir sielai. Su pagarba ir dėkingumu Ritai bei Arūnui!

 16. Loreta says:

  Ka tik grizau is nuostabios keliones po Gozo sala ir negaliu patiketi, kad sita pasaka jau baigesi. Puikiai suplanuotas laikas salos pazinumui, sportui ir pramogoms. Maistas sveikas ir labai skanus, kuri turejom galimybe ismokti gaminti patys. Truksta zodziu kaip esu dekinga Ritai ir Arunui, kad turejau galimybe sitaip turiningai paatostogauti. ACIU ❤️❤️❤️

 17. Jūratė says:

  Pirmą kartą dalyvavau kelionėje į Maltą, Ritos ir Arūno organizuojamoje, savaitę trunkančioje, sveikatingumo stovykloje, „Laimės“ grupėje. Esu sužavėta kaip sklandžiai buvo suorganizuotas visas kelionės laikas: mankštos rytais, maitinimas, ekskursijos, žygiai ir maudynės gražiausiose Gozo salos vietose, vakarais paskaitėlės. Stebino Ritos organizuojamas maitinimas: kiek vieną dieną sveikas ir įvairus, o svarbiausia skanus maistas. Puiki, draugiška atmosfera tarp stovyklos dalyvių. Rekomenduoju visiems, kurie nori įdomiai pakeliauti, sveikai maitintis, įgyti žinių apie sveiką mitybą ir gyvenseną, susirasti naujų draugų 😊. Geriausi linkėjimai Ritai ir Arūnui ❤️

 18. Danutė says:

  Stovykla Maltoje – tai dar vienas puikiausias mano gyvenimo įvykis. Nuoširdus AČIŪ Ritai ir Arūnui už mokymus, už puikų stovyklos veiklų organizavimą, už šiltą bendravimą. Kad maistas kuria kūną – tikra tiesa, nes labai skaniai ir tikrai nemažai valgant, sumažėjo kūno svoris.

 19. Rėda says:

  Sudalyvavus moterų stovykloje gavau ypatingų žinių, kurios palietė mane ir įkvėpė asmeniniams pokyčiams. Savaitgalis praleistas ypatingoje, išpuoselėtoje viloje RA suteikė jėgų įsisavinti žinias ir atsipalaiduoti, nes jauti šeimininkų įdėtą meilę. O maisto gardumas – dieviškas. Ritos Šilenskienės gebėjimas taip aiškiai dalintis savo žiniomis ir puikiai jas perteikti, įkvepia keistis be atidėliojimų. Lektorės stovykloje taip pat sužavėjo lengvumu ir profesionalumu. Labai rekomenduoju sudalyvauti stovyklose, tai patirtis, kuri iš tiesų įkvepia keistis. Jau laukiu naujų susitikimų.

 20. Elvina says:

  Prabėgo beveik metai po kelionės į Maltos salą Gozo, kelionės euforija seniai atslūgusi, tad mintys jau tikrai susigulėję:) Drąsiai REKOMENDUOJU Ritos bei Arūno organizuojamas stovyklas -> su tokiais savo misijos fanatikais gerąja to žodžio prasme nuobodžiauti laiko nebus: ne tik aplankysite naujas vietas, plėsite savo pasaulio pažinimo akiratį, bet ir kasryt su Arūnu mankštinsit savo kūną, mėgausitės Ritos sugalvotais sveikais patiekalais, klausysit įdomių vakarinių paskaitų ar tiesiog mėgausitės atostogomis be jokių rūpesčių. Čia viskas apgalvota ir suplanuota, belieka tik atostogauti:)

 21. Rolanda says:

  Vykdama į stovyklą tikėjausi paklausyti paskaitų apie sveikesnę gyvenseną. Kadangi daug sportuoju (dažnai ir vakare), tad grįžusi vėlai vakare dar valgau. Tačiau būdama stovykloje, sužinojau daug dalykų apie maistą, jo naudą. Apie mūsų lasteles, ko jos nori, ko joms reikia, todėl pasikeitė noras dėti į burną bet ką. Supratau, kad galima valgyti sveikai ir skaniai, tik reikia mokėti planuotis ką valgysiu bent dvi dienas į priekį. Taip pat stovykloje sužinojau apie sveikesnę kosmetiką, jos naudojimą. Išmokau pasidaryti veido masažą pati, kas labai patogu taupant laiką. Ši stovykla labai gerai suplanuota ir suorganizuota , laikantis laiko režimo, kas man ypatingai svarbus veiksnys. Pati Rita – energijos bomba (tikiuosi neįsižeis). Puiki dėstytoja, mokytoja, kulinarė, sveikuolė. Ačiū visai komandai – lektorėms, NIRVANOS trenerei už puikias patirtis. Mano tikslas po stovyklos stengtis pamažu pereiti prie sveikesnio maisto ir sveikesnio kūno. REKOMENDUOJU visiems.

 22. Daiva says:

  Fantastiška stovykla viloje Ra. Atgaiva sielai ir kūnui. Džiaugiuosi,kad teko pabuvoti šioje sveikatinimosi kelionėje ir susipažinti su nuostabiais žmonėmis. Nuoširdžiai dėkoju vilos šeimininkams Ritai ir Arūnui už nuoširdų priėmimą ir suteiktas žinias sveikatos stiprinimui. Tikiuosi dar ne kartą sudalyvauti kitose sveikatinimosi stovyklose.

  • Giedrė says:

   Ši išvyka Maltoje, tai ne tik gurmaniškos sveikatinimo patirtys su subalansuota mityba, žiniomis, fiziniu aktyvumu bei maudynėmis žydrojo jūroje, tačiau ir kultūrinė, pažintinė kelionė. Viskas apgalvota iki smulkmenų ir preciziškai suorganizuota. Negali nežavėjo Ritos ir Arūno entuziazmas ir noras dalintis tuo, ką žino. Puiki patirtis! Nuostabi draugija! Dėkoju!

 23. Irena says:

  Akimirksniu prabėgo stovyklos savaitgalis viloje Ra-nuoširdūs šeimininkai, puiki vieta ramiame gamtos kampelyje, nuostabus maistas, gerų žinių pliūpsnis, šios stovyklos atgaiva sielai, kūnui ir protui. Ačiū kad esate🤗🤣

 24. Nemira says:

  Tai patyrimynė , sveikatinanti stovykla. Čia tu gali mėgautis laisvai gamtos vaizdiniais, mėgautis be galo skaniu ir sveiku maistu.Ačiū už tai mūsų koordinatoriai ir be galo šarmingai moteriai Ritai

 25. Dangirutė says:

  Šeštadienį grįžome iš nuostabios kelionės, iš sveikatingumo stovyklos Maltos saloje Gozo. Tai ne tik džiaugėmės gamta, keliavome po salą, bet gavome daug naudingos informacijos apie sveiką mitybą, sveiką gyvenimo būdą. Savijauta po stovyklos nuostabi, lengva, gera, džiaugiuosi, kad pasirinkau tokią kelionę, rekomenduoju visiems. Džiaugiuosi,kad teko susipažinti su šiais nuostabiaais žmonemis.
  Ačiū Ritai ir Arūnui .

 26. Laimutė says:

  Ką tik grįžau iš savaitės stovyklos Maltoje. Kažkas tai vauuu. Važiavau galvodama, kad šitoje sveikatingumo stovykloje gausiu žinių apie mitybą, jos gaminimo būdus, bet kad gausiu tiek, kiek gavau, net nesvajojau. Visos dienos buvo apgalvotos ir sudėliotos nuo pačio ryto ir vakaro. Kiekvieną rytą pradėdavome mankšta ir maudynėmis jūroje. Sveiki, sotūs ir subalansuoti pusryčiai. Kiekvieną dieną eskursijos, išvykos po gražiausias, įspūdingiausias salos vietas. Sužinojau, pamačiau, patyriau daugiau nei galėjau tikėtis. Lėta vakarienė ir dienos aptarimai linksmoje bendraminčių kompanijoje. Po jos naudingos paskaitos, motyvuojančios gyventi sveiką ir aktyvų gyvenimą. Dar kartą nuoširdus AČIŪ Jums Rita ir Arūnai už tai, ką patyriau, sužinau, pamačiau šios kelionės metu. Labai džiaugiuosi, kad teko garbė Jus pažinti ir pabūti Jūsų draugijoje, pasisemti pozityvo, įkvėpimo nenuleisti rankų ir eiti pasirinktu, sveikos gyvensenos keliu.

 27. Irena says:

  Noriu padėkoti Ritai ir Arūnui už nuostabiai praleistą laiką Maltos stovykloje. Buvo puiki savaitė, kuri suteikė daug patirčių, o svarbiausia – įkvėpimo ir motyvacijos keisti nusistovėjusią rutiną ir netikusius įpročius. Stovykla buvo puikus poilsio ir nuoširdaus dalijimosi sukauptomis žiniomis derinys. Pabuvus čia, tiesiog nebeįmanoma toliau gyventi be jokio pokyčio:)

 28. Lina says:

  Labai noriu padėkoti p.Ritai už tokias išsamias mėnesio trukmės individualias konsultacijas-paskaitas, kasdienį maisto, savijautos sekimą, korekcijas. Buvo sudarytas aiškus planas kaip pažinti savo kūno signalus, kokius tyrimus sekti, paaiškino, kad tyrimų rodikliai normoje ne visada reiškia normą, sužinojau kaip veikia virškinimo sistema, kaip ja rūpintis, kaip padėti sau. Tiek išsamiai pateiktos informacijos ir priežiūros niekur nebuvau radusi. Man patiko konsultacijų formatas, bendravimas ir požiūris į klientą. Dėkoju !

 29. Daiva says:

  Aš norėčiau padėkoti Ritai už paskaitas, kurios padėjo man koreguoti kūno svorį. Per jas aš išmokau skaityti maisto produktų etiketes ir pasirinkti sveikus maisto produktus. Be to, dėstytoja padėjo atrasti naujus, sveikus ir skanius receptus. Noriu išreikšti Jums padėką už pasitikėjimą ir už tai, kad pasidalinote savo patirtimi. Svarbu suprasti, kad sveikas maitinimas yra svarbus ilgalaikio gyvenimo būdo elementas. Ačiū už Jūsų žinias ir pasitikėjimą

 30. Jūratė says:

  p. Rita,
  po šių kursų jau tkrai supranti, koką tobulą sielos buveinę – kūną, kokią tobulą laboratoriją jame, kad mes gyventume ilgai sveiki, mums per milijonus metų sukūrė Kūrėjas.
  Tik gaila, kad mes (ir aš), kol būname sveiki, to ar nežinome, ar neįvertiname, manydami, kad gera sveikata bus visada. Todėl leidžiame sau diena iš dienos po truputį griauti tą tobulą sistemą maitindamiesi netinkamai, į savo kūną maistą sumesdami be jokio saiko, be atrankos, kaip į šiukšlių dėžę (juk skanu, juk visko yra !). Įpratome nepakeldami galvos prapulti išmaniose technologijose, judėti tik nuo buto iki mašinos, stresuojame dėl dalykų visai to nevertų. Ir taip, ilgainiui mūsų kūnas vienaip ar kitaip atsako – mūsų užgyventomis ligomis.
  p. Ritos kursas lyg ir iš naujo atvėrė akis ir šaukte šaukia – ką mes darome su savimi, kodėl mes savęs taip nemylime. Tai sakau ne dėl gražių žodžių, bet iš savo gyvenimo patirties. Labai norėčiau, kad tokius kursus išklausytų kuo jaunesni žmonės , kuriems dar visas gyvenimas prieš akis.
  p. Rita labai nuosekliai, moksliniais įrodymais pagrįstais duomenimis ir drauge paprastai, suprantamai parodo, kaip mūsų kūno laboratorija veikia, kaip ir kas ją žaloja, kodėl svarbu tai suprasti ir kaip tai pataisyti, ko vengti, kaip maitintis. Ji tą daro su dideliu užsidegimu, siekdama mums, jos mokiniams, ilgam įdėti žinias, kad gyvenimo sūkuriuose neišdiltų rūpinimasis savo sveikata. Ir ištiesų – reikšmingai pasiketė maistas, išmokome planuoti dieną, išmokome labai skanaus sveiko maisto receptų, svarbiausia – įgijome pasitikėjimą, kad šis postūmis leis bent iš dalies, o kartais ir visiškai atsikratyti negalių ir pasijusti sveikesniems. Bent man tikrai taip.
  Dėkoju p. Rita iš visos širdies. Linkiu Jums labai geros sveikatos, to linkiu ir visiems, kas taps Jūsų mokiniais.

  .

  • [email protected] says:

   Ačiū, miela Jūrate, už nuoširdų atsiliepimą:). Tegul ir jūsų šeimą lydi pasitikėjimas neišsenkančia kūno savigydos galia. Išmintinga draugystė su juo atneš jums tikrai ilgalaikius pokyčius. Rita

 31. Jūratė Petrauskienė says:

  Išklausius kursą „Sveikas žarnynas“ pasikeitė požiūris į savo ir artimųjų sveikatą, atsirado aiškumas, kaip veikia žarnynas ir kos jis svarbus sveikatai, supratau kaip prastai maitinomė iki šiol, spintelėse neliko cukraus, miltų, pieno, pasikeitė mitybos įpročiai, savijauta tikrai gerėja: neraižo pilvo, nekyla rūgštys, mažiau gelia sąnarius, oda sveikesnė, savijauta ir nuotaika daug geresnė, dėkinga Ritai už įdomias turiningas ir įkvepiančias paskaitas, patarimus, receptus. Didžiausias mano pasiekimas tai atsiradusi vidinė ramybė ir pasitikėjimas savimi, kad einu teisingu keliu 💚

 32. Aušra says:

  Labai noriu padėkoti Ritai už nuostabius mokymus ir visas asmenines konsultacijas, už įdėtą rūpestį kiekvieno sveikata. 3 mėn buvau gydoma šeimos centre, be jokio teigiamo rezultato, virškinimas vis blogėjo. Tik gerb. Ritos dėka galiu valgyti ir suprasti ką galiu valgyti, kaip valgyti. Laikiau save sveikuole, bet ką sužinojau dabar, tai neįkainuojama vertybė pakeitusi mano sveikatą. Rekomenduoju visiems ir sveikiems. Nuoširdžiausias AČIŪ p.Ritai.

 33. Rasa says:

  Esu be galo dėkinga ir sužavėta šiuo kursu! Regis medicininių žinių turiu, bet klausant p.Ritos taip viskas nuskaidrėja ir tampa aišku! Viskas yra visuma, o ne atskiri organai ar jų sistemos. Šis kursas padėjo dar labiau įsiklausyti ir pajausti savo kūno siunčiamus signalus, ką reikia koreguoti, tapau energingesnė, žvalesnė 🙂 Taip, reikia praktikuotis, galvoti ką dedi į burną, tikiu, kad pokyčiai išaugs į įpročius, nes gi norisi būti sveikai 😉

 34. Rūta says:

  Labai džiaugiuosi, kad dar spėjau prisiregistruoti į kursą „Sveikas žarnynas – sveikatos, geros nuotaikos ir stipraus imuniteto pagrindas“. p. Rita puikiai pateikia koncentruotą labai svarbią ir reikalingą informaciją. Aš galvojau, kad maitinausi „sveikai“, bet jau po pirmos paskaitos atsivėrė akys, atsirado visai kitas požiūris į maistą. Per penkias savaites nukrito 3 kg svorio, atsirado lengvumas, nebėra „rėmens“ problemos, nebeliko diskomforto žarnyne. Kurso metu prapuolė noras užkandžiauti, atsirado teisingi įpročiai, išmokome teisingai pasirinkti. Ir tai per penkias savaites!!!, kai negalavimų priežasčių ieškojau metų metus. Teisingas maitinimasis daro stebuklus, o p.Rita parodo į tai kelią. Kurso metu gaunamos kiekvienam labai labai reikalingos žinios apie maisto svarbą mūsų sveikatai, pagarbą savo kūnui. Didžiausia padėka p. Ritai už suteikiamas žinias ir meilę savo darbui, kuriuo Jūs tiesiog spinduliuojate!

 35. Loreta says:

  Labai dekoju Ritai uz jos begalini nora mums padeti, rasti atsakymus i rupimus klausimus ir uz tai, kad jos deka dabar jauciuosi daug geriau. Nuosirdus aciu uz issamius kursus. As visad ir visur su Jumis, pasitikiu 💯

 36. Aušra says:

  Dėkoju Ritai už mokymus apie sąmoningą maitinimąsi. Ir tikrai, mokiausi būti sąmoninga! Supratau, kad daug žalos sau darau, negalvodama, ką valgau ir kaip. O taip pat susimąsčiau apie savo vaiko mitybą. Dėkoju Ritai, kad atradau kitas parduotuvių lentynas, kuriose yra vaisiai, daržoves, grūdai, sėklos ir kitos gėrybės. Džiaugiuosi, kad nebėra poreikio pirmiausiai eiti prie saldumynų. Žinau, kad tai tik pradžia – sunku iškart pakeisti senus įpročius, bet naujus bėgius savo smegenyse jau tiesiu 🙂 Dėkoju už parodytus meniu pavyzdžius, kaip gaminti ir kurti dienų ir savaičių meniu. Dėkoju Ritai, kad pradėjo gerėti sveikatai ir pradėjau gražėti 🙂 Man tiko ir patiko kontrolė – parodžius savo meniu, gaudavau pastebėjimų ir patarimų. Kiekvieną savaitę išklausydavome naudingas paskaitas, bendraudavome ir dalindavomės savo patirtimis. Buvo didelė pagalba ir asmeninių konsultacijų metu, kurios vykdavo kiekvieną savaitę. Tikiu, kad pradedu naują savo gyvenimo etapą, kurį priims ir mano vyras su vaiku. Dėkoju Ritai už teigiamus pokyčius! Didelis DĖKUI! 🙂

 37. Laima says:

  Labai naudinga programa „Sąmoningas maitinimasis“, ypač metų pradžioje, kai esame nusiteikę naujiems pokyčiams. Kiekvienoje paskaitoje sužinodavau naujų dalykų. „Neturėjimą laiko“ tinkamai pasirūpinti savimi keičia sąmoningumas, aiškumas, planavimas. Net stebiuosi kaip sumažėjo cukraus ir miltų mano virtuvėje.
  Pagerėjo savijauta. Ir tai tik pradžia! Ačiū, Rita.

 38. Jūratė says:

  Man labai prasminga, kad visa, apie ką buvo kalbama programoje, lydėjo svarbiausias jos akcentas – SĄMONINGUMAS. Ir tikrai – mane, nors jau turinčiią labai nemažą gyvenimo patirtį, p. Ritos paskaitos, asmeninės konsultacijos tiesiog atgaivino, parodė, kaip svarbu pirma pagalvoti, o paskui sąmoningai veikti, nepasiduoti bendram įvairiausių siūlomų pasirinkimų srautui. Ir tai susiję ne tik su mityba, bet su visu gyvenimu. Tą, atrodo, paprastą taisyklę žinojau ir anksčiau, bet ji buvo kažkur pasimetusi manyje: prisimenu, kad ir savo nesąmoningus, nekokybiškus, emocijų padiktuotus, nesuplanuotus apsipirkimus.
  Ši sąmoningos mitybos programa sudėliojo visas naujai įgytas ir ankstesnes žinias į sąmonės lentynas. Dabar žinau, ką valgyti sveikiausia, ko vengti, kaip suplanuoti apsipirkimus visai savaitei, visos savaitės meniu, kaip taupyti laiką ir net savo finansus.
  Ir dar: p. Rita paskatino pažvelgti į save, savo kūną ir sielą su meile, nepykti ant jo, nepriekaištauti jam, bet duoti to,ko iš tikrųjų reikia – pagarbos jam. Tada viskas ir atsistoja į savo vietas.
  Nuoširdus ačiū Jums p. Rita už viską.

 39. Ramutė says:

  Ačiū Ritai už programą ‘Sąmoningas maitinimasis“. Be galo daug išsamios informacijos, kuri leido labai aiškiai suprasti sveikos mitybos ir sveiko gyvenimo būdo naudą. Po šios programos atsisakyta daug netinkamų produktų ir atrasta daug naujų. Daug motyvacijos, daug įvairių sveiko maisto receptų. Bet svarbiausia -žinios, kurios atnešė didelius pokyčius. Manau, kad panašios programos turėtų atsirasti mokyklose.

  • [email protected] says:

   Dėkojame, Ramute, kad buvote kartu. kai visa šeima eina tuo pačiu keliu, viskas bvūna lengviau ir tampa artimiau. Tegul sveikatai palankus kelias suvienija jūsų šeimos tikslus ir atneša puikiausius rezultatus. Dietistė Rita

 40. Andželika says:

  Visų pirma labai tiko programos „Sąmoningas maitinimas“ laikas – metų pradžia, kai norisi teigiamų pasikeitimų., Šis kursas suteikia supratimą, kad ruošiant maistą sau ir šeimai, būtina atlikti maisto planavimą, apgalvojant , kaip pasirinkti maisto produktus , kurie suteiks sotumo, bus sveiki ir kartu ir aprūpis organizmą skirtingomis medžiagomis taip, kad neštų naudą ir neaugintų bereikalingo svorio. Ačiū, Jums Rita už informaciją ir postūmį kitaip pažvelgti į maistą bei gyvenimo prioritetus. Tikrai dar planuoju sudalyvauti kituose Ritos Šilenskienės mokymuose.

 41. Jūratė says:

  Didelis Ačiū už programą „Sąmoningas maitinimasis“, labai naudinga motyvacinė ir švietėjiška progra, rekomenduoju visiems besirūpinantiems savo ir savo artimųjų sveikata. Daug patarimų kaip išsirinkti sveikesnius maisto produktus, kurių geriau atsisakyti, kokius prod. galima derinti tarpusavy, pateiktas savaitės meniu, daug įdomių receptų, praktinės užduotys, asmeninis dėmesys, bendruomeniškumas, visada gera nuotaika ir motyvacija. Linkiu Ritai didžiausios sėkmės tęsiant šią misiją!

 42. Dalia says:

  Noriu labai padekoti už Jūsų dedamas pastangas ,kad mes būtume sveikesni.Esu medikė ir senai supratau,kad tradicinė medicina lėtinėmis ligomis sergantiems ligoniams gali slopinti tik simptomus,o ne ligos esmę.Seniai tuo duomiuosi.Bet manau Jūs sudedata visus taškus ant i .Pati stengiuosi laikytis tų principų,kol kas iki galo dar nepavyksta kaiko atsisakyti,bet efektas stebuklingas,vedantis į priekį.Gaila,kad negalėjau klausytis Jūsų paskaitų tiesiogiai dėl darbo grafiko,bet viską išklausiau kitą dieną.Jūs darote didelį sveikatinimo darbą.Ačiū Jums🌞

  • [email protected] says:

   Ačiū labai, gerb.Dalia! Kuo daugiau vakarų mediciną baigusių medikų turės holistinį požiūrį, tuo būsime sveikesni ir vartosime mažiau vaistų. Ačiū, kad tokia esate, domitės ir taikote žinias praktikoje. Dietistė Rita

 43. Živilė says:

  ​Dėkoju Ritai už programą „Sąmoningas maitinimasis“, kurios metu ​taip rūpestingai ir išsamiai buvo perteiktos žinios, patirtis, naudinga bei koncentruota informacija, atsižvelgiant į kiekvieno sveikatos poreikius. Tokia programa privaloma kiekvienam, kuris rūpinasi savo sveikata, nori suformuoti teisingus šeimos mitybos įpročius visam gyvenimui. Po kurso išeinama su aiškiu suvokimu – kokią mitybą renkasi sąmoningas žmogus.

 44. Janina says:

  Kelionė savaitei į Maltos Gozo salą nuo 2022.10.16 su nuostabiais vadovais Rita ir Arūnu Šilanskais – puikus ir įspūdingas nuotykis, žavingai spalvinga kelionė. DIDELIS AČIŪ UŽ ŠIĄ NUOSTABIĄ KELIONĘ.
  Mūsų dienos buvo suplanuotos taip puikiai, kad spėjome aplankyti daug nuostabių vietų, maudytis jūroje kiekvieną dieną skirtinguose paplūdimiuose, įlankose tarp uolų ir netgi tiesiog iš laivo . Vienas iš smėlio paplūdimių Ramla Bay Beach –nerealus, rausvai auksinės spalvos.
  Maistas pagamintas pačios Ritos, ne tik sveikas, subalansuotas, bet ir labai skanus, buvo panaudota ir Maltoje populiarūs valgiai – šviežaą žuvis, kraliko mėsa. Visiems labai patiko tar-taras su tunu. Geras viešbutis, o viešbučio savininkas pats mums suruoše vaišes iš triušio mėsos 🙂
  Viskas, ką aplankėme, paliko didžiulį įspūdį. Keletą jų norisi paminėti.
  Viena iš pirmųjų tolesnių išvykų buvo žygis Gozo salos pakrantėmis, kur matėme druskų laukus, kuriuose išgaunama jūros druska. Druskų laukai – tai seklių pakrančių uolose iškirstos talpyklos (keptuvės ), kuriose renkasi jūros vanduo. Vandenį po truputį garina saulė, palikdama tik baltas liekanas, kurios vėliau surenkamos ir apdorojamos.
  Viktorija miestas – Gozo salos sostinė esanti Maltoje. Karalienės Viktorijos deimantinio jubiliejaus proga britų vyriausybės nutarimu ir Maltos vyskupo prašymu 1897 m. miestui buvo suteiktas Viktorijos pavadinimas.
  Šv. Jurgio bazilika – baroko parapijos bažnyčia, įsikūrusi pačioje miesto širdyje, apsupta senų siaurų gatvelių, Bažnyčios vidus labai puošnus, virš lubų ir kupolu įspūdingos freskos, o vidus papuoštas paveikslais ir skulptūromis.
  Citadelė – istorinis gynybinis miestas Viktorijos mieste. Citadelės viduje yra Gozo katedra – jos išskirtinis bruožas vidinė lubų tapyba sukurianti vizualinį kupolo įspūdį, nors iš tiesų bažnyčia turi plokščią stogą, tai optinės iliuzijos šedevras, tad sunku patikėti, kad tai nėra tikrasis kupolas. Kitas išskirtinis katedros išorės bruožas yra Šv. Marijos statula.
  Dwejra – vietovė įsikūrusi Gozo salos vakarinėje pakrantėje. Čia pamatėme Žydrąjį langą, Fungus uolą bei Vidinę Gozo jūrą. Vidinė Gozo jūra , tai nedidelis jūros vandens baseinas, apsuptas aukštomis uolomis. Žydrasis langas (Azure Window) – tai nepaprastas natūralus gamtos darinys susiformavęs prieš šimtus tūkstančių metų, kažkada ši uola buvo dviejų jūros urvų dalis, kuriems sugriuvus liko tik plyšys uoloje pavadintas Žydruoju langu. Pasiplaukiojimas laiveliu palei Žydrąjį langą bei Grybo uolą, labai sužavėjo.

 45. Sonata says:

  Ačiū Ritai, Ačiū,Arūnui už kartu praleistą laiką Gozo saloje.
  Rytinė manksta prajudindavo aptingusį kūną, Ritos sudarytas meniu buvo tikra palaima kiekvienai receptorių ir kūno ląstelei. Puikiai suplanuota, be streso, diena, kasdieniniai maudymaisi turkio spalvos vandenyje ir švelni, rudenėjanti saulė, saulė, saulė… .Labai džiauguosi.
  Linkiu visiems sėkmės ir savo tikslų įgyvendinimo.

 46. Giedrė says:

  Važiavau į stovyklą su noru dar labiau susidraugauti su sveikatą stiprinančio maisto gamyba, pabūti su žmonėmis, kurie myli maistą, kuriems svarbi yra jo kokybė. Džiaugiuosi susipažinusi su Rita, ji suteikė daug vertingos informacijos, ji dar kartą patvirtino, kad sveikatą stiprinantis maistas yra skanus ir jo gamyba tikrai nereikalauja daug laiko. Arūno rytiniai kūną stiprinantys pratimai ir maudynės ryte, suteikdavo žvalumo visai dienai. Jie abu puikiai suorganizavo visą laiką, parodė gražiausias Gozo salos vietas, mokė gaminti ir mylėti tiek maistą, tiek savo kūną, tiek Maltą kaip šalį. Grįžau po stovyklos pailsėjusi, pilna motyvacijos ir toliau maitintis sveikai ir skaniai. Žinoma, prie puikios atmosferos kūrimo labai prisidėjo ir visi stovyklos dalyviai, dėkui Jums visiems. Buvo gera jus visus pažinti.

 47. Ginta says:

  Laikas Goze, tai ne tik nuostabi kompanija💜, tobulai skanus maistas, bet ir neišdildomos emocijos, juoko audros 🤣😂, netikėti nuotykiai 🌊, naujos patirtys. Dėkoju už profesionalumą, įsiklausymą, buvo be galo malonus ir naudingai praleistas laikas, sužadinęs didžiulį norą keistis. Ir tai vyksta! 💖 Dar kartą dėkoju, Rita ir Arūnai!

 48. Jolanta says:

  Sekmadienį grįžau iš nuostabiausios kelionės maistu, vaizdais, jūra ir svajonėmis….
  Yra žmonių, kurie tai nuoširdžiai dovanoja….tau ….tik imk, dalyvauk, džiaukis ir padėkok !!!🙃❤️
  Ritai ir Arūnui 😘🍀
  Su didžiausiais linkėjimais,
  Jolanta Kaušpėdaitė

 49. Irena says:

  Savaitė Gozo saloje su nuostabiais žmonėmis Rita ir Arūnu prabėgo kaip viena, bet neprasta diena…
  Tai nepakartojamas potyris kūnui, sielai ir protui, iki smulkmenų suplanuota kelionė, kelionė be streso…
  Tai tobulas poilsio, judėjimo ir žinių derinys, su tobulais, tikinčiais tuo ką daro žmonėmis.
  Ačiū Jums:)

 50. Danutė says:

  Mielieji Rita ir Arūnai, šįkart buvimas Gozo saloje pranoko visus lūkesčius. Tobulai viską organizavote. Tik didelė patirtis ir meilė savo darbui duoda tokį rezultatą. Esate nuostabūs, myliu Jus ir visą Jūsų surinktą nuostabių žmonių komandą, buvusią mūsų grupėje.

 51. Laima says:

  Stovykloje jau dalyvauju trečią kartą. Labai patiko. Dėkoju Ritai ir Arūnui už naudingą laiką, už šypsenas, už “tuščią galvą”, už sukurtą gerą ir draugišką nuotaiką per visą stovyklavimo laiką. Maistas buvo labai skanus ir sotus, o svarbiausia sveikas. Patiko viskas, nuo rytinių mankštų su maudynėmis, ekskursijų iki labai įdomių ir naudingų vakarinių paskaitų. Rekomenduoju visiems besidomintiems.

 52. Laimutė says:

  Dėkui Jums, mieli savosios veiklos entuziastai bei profesionalai-Rita ir Arūnai, už Gozo saloje spalio mėnesio viduryje leistas dienas bei naktis. Kokios tai buvo valandos, minutės? Tai – holistinis savijautos stiprinimas: mankšta, maudymasis jūroje, tinkami mūsų savijautai pusryčiai su šypseninga atmosfera bei komentaru: kas ir kodėl mūsų lėkštėje,o po to pažintinės veiklos bei vėl pagal fizinį aktyvumą matinimasis ir …maudymasis ar kita mus įtraukianti veikla bei subalansuota, įvairi ir saikinga vakarienė. O jau pokalbiai apie dieną- tai ,kaip ir šeimoje, pasitarimai, aptarimai…kartais su dainomis ir šokiais. Dėkui už teorines žinias: tai ir paskaitos, įtraukiančios ir mažiau, ir daugiau apie mitybą dėl sveikatos žinančius, tai ir patiekalų gaminimo pamokos. Dėkui už sukurtą darbingai žasimingą aplinką, dėkui už produktus,kuriuos naudojote maisto gamybai. Geriausias įvertinimas Jūsų darbo- vėl noriu su Jumis, su Jūsų idėjų realizuotojais bei puoselėtojais atostogauti. Noriu ir taip darau- skleidžiu Jūsų stovyklos bei veiklos idėjas Kitiems. Linkiu Jums Dievo palaimos.

 53. Izolda says:

  Nuoširdus AČIŪ. Kaip sakoma, “ tai jums ir nesisapnavo“ . Atsiprašau už netikslų lietuvišką išsireiškimą, bet tai tiesa. Be galo džiaugiuosi tuo, ką pamačiau ir tuo, ką valgiau, su kuo susipažinau. Įspūdis neišdildomas. Sėkmės Jūsų darbuose ir neblėstančios energijos.

 54. Edita says:

  Labai džiaugiuosi priėmusi sprendima dalyvauti stovykloje. Žinios, patirtys, gaminimo pamokeles- viskas buvo tobula, nes Rita spinduliuoja meilę savo darbui, ir to nepaslėpsi! Tikrai kartosiu

 55. Vida says:

  Ačiū už savaitę laiko pabuvimą Gozo saloje su didele 22 nuoširdžių žmonių šeima, su „Viskas įskaičiuota“ sveiku maistu, su naujais įspūdžiais susipažįstant su sala. Jei atvykai su nuostata-nepatinka sportas, susidomėsi, jei nepatinka gaminti- susižavėsi gaminimo paprastumu, jei manai neįveiksi kliūčių lipant į kalną-dar kaip įveiksi…. Labai linksma, draugiška, šilta, SKANI KELIONĖ! Ačiū Ritai, Arūnui ir kelionės draugams, as Jus myliu nuoširdžiai Vida

 56. Vilma says:

  Didžiausias dėkui Ritai ir Arūnui už organizuojamas stovyklas🙏🥰 Pasirūpinta viskuo- jie net orą sugeba užsakyt😄
  Buvo visko- paskaitų, maisto gaminimo, rytinių mankštų, ilgų pasivaikščiojimų, ekskursijų, maudynių, dainų, juoko🥰💃 Tai tobulos atostogos su didžiule nauda sau😊 Kiekvieną kartą iš Ritos išgirstu kažką naujo. Į kiekvieną klausimą yra atsakymas pagal poreikį- pagrįsta moksliniais tyrimais arba paprastai, praktiškai. Labai labai patiko💕✨️
  Ir prašymas- nepraraskit ryšio su Angelais, kurie sureguliuoja keliaujančius kartu🙏🥰☺️ Grupė buvo nepakartojama!💫
  AČIŪŪŪŪŪ ir iki kitų kartų🙏🤗😘

 57. Audronė says:

  Naudingai maloni kelionė. Mūsų maitinimosi kultūroje patirtis šioje išvykoje turi įtakos. Ir įgytomis žiniomis dalinamės su šeimos nariais, bendradarbiais, draugais… Ir patys keičiame kai kuriuos įpročius. Ačiū už jūsų teigiamą energiją ir profesionalumą

 58. Dalia says:

  Nuostabus laikas, praleistas stovykoje Maltoje!
  Tai ne tik sveikas ir skanus maistas, tai gera energija, supratingumas, organizuotumas ir gėris viename!

 59. Audronė says:

  Jau dvi savaitės praėjo nuo rugsėjo 9-11 dienomis vykusios stovyklos Inturkėje. Nuoširdus ačiū Ritai ir Arūnui už dovanotas nuostabias emocijas, žinias ir inspiracijas. Buvo nuostabu, šią savaitę vaikštant po maisto produktų parduotuvę, suprasti, kad manęs visai nedomina saldainiai, pyragėliai, pusfabrikačiai. Užtat mano virtuvėje atsirado MCT aliejus, žuvų kolagenas ir dar daug visokio gėrio iš Pirmo šaukšto. Mambo kombainais taip pat jau įdarbintas mano virtuvėje.
  Mano debiutas su baltyminėm bandelėm pavyko puikiai – jos tikra energijos bomba. Kale kopūstų traškučiai taip pat pavyko😋, o ir į šaldiklį kopūstų pasidėjau.
  Didelis ačiū už grožio pamokėlę😇👍
  Nuoširdus ačiū ir lauksiu naujų renginių😇
  Sėkmės Jums🌺🦋

 60. Ingrida says:

  Mes sužavėtos savaitgaliu Inturkėje ♥️♥️♥️
  Patiekalai, kuriuos valgėme buvo nuostabūs ir labai sotūs!!
  Smagi ir naudinga ryto mankšta su Arūnu.
  Nuostabūs susirinkę žmonės ir naujos pažintys.
  O Ritos energija ir motyvacija – tobula meilė kiekvienam.
  Ačiū! Ačiū! Ačiū!
  Tikrai dar kartosim 😉
  Ingrida ir Tatjana

 61. Irena says:

  Savaitgalio stovykla Šilenskų viloje RA – tai atokvėpis jaukioje sodyboje ir puikus laikas su bendraminčiais, norint keisti savo nevykusius įpročius. Ritos organizuotumas, energija, sumanumas virtuvėje įkvepia naujoms idėjoms gaminti maistą namuose, juo mėgautis, pažinti naujus maisto produktus, jų derinius ir ruošti atsargas žiemai iš daržo ir sodo. Ačiū Arūnui už rytinį energijos užtaisą ir jaukumą, patogumą sodyboje. Visokeriopos sėkmės jums ir iki susitikimų.
  Irena

 62. Vilma says:

  Liepos 20 d. Pasvalyje lankėsi subalansuotos mitybos ekspertė, akademijos „Pirmas šaukštas įkūrėja“, sveikatai palankių knygų autorė ir TV laidų vedėja Rita Šilenskienė. Pagrindinės temos: sveikatai palankaus maisto gaminimo ypatumai, maistines savybes tausojantys patiekalų gamybos būdai, techniniai sprendimai, sveikatai palankaus maisto gaminimas ir smagiausia dalis – degustacija!
  Rita papasakojo apie 10 pagrindinių sveikos ir subalansuotos mitybos taisyklių, paaiškino kurie riebalai netinka/tinka kepant, o kurie verdant, troškinant, kokius maisto produktus rinktis prekybos centruose ir kurių šiukštu neimti, ką būtinai reikėtų užsiauginti patiems. Aiškino kas tai yra enzimai, apie paplitusį įprotį užkandžiauti, ilgai diskutuota apie atsargų paruošimo būdus žiemai. Klausytojai uždavė daugybę klausimų ir gavo išsamius atsakymus į juos. Vietoj planuotų dviejų seminaro valandų prireikė trijų. Ir norėjosi dar!
  Gerb. Ritai nuoširdžiai dėkojame už suteiktas žinias.

 63. Laimutė says:

  Jau dvi savaitės po Keto stovyklos. Labai džiaugiuosi savo pasirinkimu savaitgalį praleisti būtent taip. Patirtis nereali. Ačiū sodybos šeimininkams už nuoširdumą. Labai patiko teorines žinias derinti su praktika. Ačiū Ritai, kad savo žiniomis taip noriai dalinatės, atsakėt į visus papildomus klausimus. Visos paskaitos labai informatyvios ir svarbiausia nenuobodžios, gaudžiau kiekvieną Jūsų žodį. Aiškiai supratau, kad šitokia mityba būtent man, ji labai skani, soti ir svarbiausia sveikatai palanki. Dar kartą Ačiū ir sėkmės Jums. Tikiuosi dar ne kartą susitiksime.

 64. Kristina says:

  Ačiū už Maratoną! Labiausiai patiko jūsų pateikti receptai, kuriuos pasirodo visai nesunku ir skanu pasidaryti. Ir salotų padažą pasidaryti pasirodo labai paprasta, skanu ir sveika. Labai vertinga paskaitų medžiaga, įtikina. Kursas labai patiko, pakeitė dalį įpročių, suteikė žinių. Jūsų derinys su Neringa labai tinkamas, praturtina įvairove. Sėkmės Jums!

 65. Rasa says:

  Nuoširdžiai Dekoju Gerb Ritai už pirmus žingsnius į Keto mityba. Jusu dėka prasidėjo pokyčiai mano mityboje, gyvensenoje bei požiūrio tiek į sveikata, tiek į valgymo kultūra.

 66. Irma says:

  Savaitė po stovyklos Inturkėje pralėkė kaip akimirka! Ir tik Ritos laiškas su klausimu: „Kaip jūs po savaitės?“, pabudino… Laiškas buvo ir sekmadienio vakare, kai ji , atrodė, turėjo sau leisti pailsėti, atsipalaiduoti po įtampos ir atsakomybės, kurį jaučia kiekvienas organizatorius, lektorius, organizuojantis renginį: „Kaip grįžote, kaip jaučiatės, „prikabinta“ info, kurios prašėme ir dar „magaryčių“… Ir taip buvo visas stovyklos dienas: dėmesys, rūpestis, dalijimasis žiniomis 200 proc.! Labai patiko teorinių Ritos paskaitų derinimas su praktinėmis pamokomis virtuvėje! Viską gaminome kartu, o po to nešėmės ant stalų ir ragavome. Ką ten ragavome – valgėme pilna burna! Aš niekada tooookių porcijų nesu valgiusi! Smagu, kad buvo daug „pirmų kartų“ 🙂 O svorio ne tik nepriaugau, gal net palengvėjau…
  Rita taip nuoširdžiai dalinasi savo žiniomis, jog visai nebaisu apsijuokti, užduodant „durnus klausimus“ 😉 Žiūri į šią sveiką, gražią, jaunatvišką moterį ir savaime tavyje įsijungia „Noriu, galiu, darysiu“ programos! Ir vis dar tebenoriu, pradedu daryti (padariau reviziją virtuvėje, nusipirkau produktų, į kuriuos net nežiūrėdavau, drąsiai valgau žalias daržoves, nors buvau įsitikinusi, kad tai ne man ir t.t.). Vyras merkia akį ir šypsosi – „Kažin čia ilgai taip skaniai, naujoviškai valgysim?! 😀
  Atskira padėka už desertukus!!! Duonelę! Kokteilius! Pylą už anksti ryte įjungtą kavos aparatą 😀 😀 😀 Reikėjo – jau nebegeriu „ant tuščio“ 😉 Kai pradedi galvoti, vienas savaitgalis, o kiek pasikeitimų! AČIŪ!
  Patiko sportinė stovyklos dalis. Ypač Bellicon batutus pristačiusios Rasos paskaitėlė! Rasa – puiki lektorė!
  Arūno paskaita priminė, kad turime padėti savo organizmui išlikti sveiku…
  Kadangi pati taip pat rengiu savaitgalio stovyklas savo krašte, žinau, kad norite ir to, „ko trūko“ 😉 Įtempiu smegenis, galvoju, galvoju ir… neturiu, ką įvardinti 🙂 Sveikatos Jums! Ir tikiuosi, IKI!

 67. Irena says:

  Buvo labai reikalingas ir naudingas Keto savaitgalis Inturkeje.Kaip visada daug informacijos.
  “Nieko nėra išmintingesnio,kaip už patyrusi”.Rita ir Arùnas turi dideli “bagažã” patirties.
  Ačiū už praktinius užsiemimus,ju niekada nebuna per daug.

 68. Irena says:

  Prabėgo savaitė po keto mitybos savaitgalio Inturkėje. Parduotuvėje skaitau etiketes😀, randu tinkamų, skanių produktų, nuostabaus skonio granolos iš pirmo šaukšto, kepiau duoną-tiesa iš paruošto mišinio, pagal Jūsų duotą trapučių receptą ir fokačio dar nesiryžau kepti-viskam savas laikas, bet dariau ryto kokteilį, ir saldainius „kietas riešutėlis“ pavyko puikiai. Jaučiuosi soti valgydama riebiai😀, o kilogramai-neįtikėtina, bet tirpsta bevalgant, jaučiuosi pilna energijos, geros nuotaikos, viskas tinka ir patinka-jau visa savaitė be kviečių ir pridėtinio cukraus! Ačiū, jūs nuostabūs😘

 69. Laimutė says:

  Praėjo savaitė po Keto stovyklos. Likau labai sužavėta nuoširdžiais sodybos šeimininkais. Ačiū Ritai už suteiktas žinias, atsakė į visus mūsų papildomus klausimus, noriai dalinosi visa informacija. Džiaugiuosi, kad pasirinkau savaitgalį praleisti šioje stovykloje. Visos paskaitos labai informatyvios, dėstoma nenuobodžiai, paskatino dar labiau pasidomėti Keto mityba ir jos laikytis kasdieniniame gyvenime. Nuoširdus AČIŪ ir manau dar ne kartą susitikti.

 70. Rasa says:

  Miela Rita labai dėkinga už Jūsų pastangas perduoti savo žinias mums moterims ,kurios sukasi savo dienos rutinoje.Pabuvus pas Jus stovykloje supratau kiek daug dar nežinau .Todėl didelis noširdus ačiū Jums. Ir tikrai rekomenduosiu savo bičiulėm sekti Jūsų profilį.Ir pati kiek įmanydama stengsiuosi keisti savo mitybos įpročius.Didelės Jums sėkmės Jūsų darbuose 🙂

 71. Irena says:

  Laba diena, miela Rita, viskas buvo puiku, svorio, kad ir labai keista😀po tokio sotaus savaitgalio nepriaugau, netgi dar keliais gramais palengvėjau. Išsimiegojau, o šiandien emocijos liejasi per kraštus, darbe tik apie keto mitybą ir kalbu, baigiu užmotivuoti kolektyvą😀Ryte gėriau kavą be cukraus ir visai įmanoma😀, išjungiau keletą programų iš galvos ir esu pasiryžusi kelionei į keto mitybą, jau įsigyjau keletą produktų iš pirmo šaukšto ir tikrai bandysiu duonelę, desertus ir kitus receptus. Duonelė labai patiko ir sūnui, ačiū, kad esat 😘

 72. Ingrida says:

  Ką tik grižau iš savaitgalio stovyklos apie Keto mitybą. Buvo nuostabus laikas. Pailsėjau, pasisėmiau žinių, išmokau maisto gaminimo ypatumų. Supratau, kad būtinai laikysiuos tokių mitybos principų. Rita nuostabi lektorė, atsako į visus dominančius klausimus aiškiai ir išsamiai, pateikia daug inforfacijos. Valgėm sočiai, skaniai ir sveikai.
  Rekomenduoju visiems, kas nori savyje pokyčių.
  Ačiū Ritai, kad skleidžia tokį gėrį 🤗

 73. Loreta says:

  Labai dekoju uz puiku savaitgali grazioje sodyboje. Daug naudingos info, skanus, sveikas maistas ir malonus silti zmones salia. Nuosirdus noras mums padeti. Aciu Jums ❤️

 74. Irena says:

  DETOX savaitgalis Inturkėje, maloni pažintis su Rita ir Arūnu, kurie užleido savo namų erdvę mums dar ieškantiems ir norintiems pažinti savo kūną, norintiems matyti priežastis, keisti situaciją. Į visus klausimus man buvo atsakyta, gavau daug informacijos. Praktinių įgūdžių ne tik ruošiant įvairiaspalvį, sotų sveiką maistą, bet ir rytinėse mankštose su Arūnu. Jūs abu padėjote pamatą formuoti gerus įpročius. Ir tikrai vyksiu į stovyklą , kurią organizuojate Graikijoje, beliko laukti man tinkančių datų . Kompaniją jau turiu.
  Dėkinga labai

 75. Kęstutis says:

  Stovykloje gavau labai daug informacijos apie mitybą. Kaip reikia derinti produktus tarpusavyje kad gaučiau kuo didesnią naudą savo organizmui ( ląstelei). Ir kaip pačiam pasigaminti.
  Taip pat labai naudingos žinios buvo kaip teisingai atlikti tempimo pratimus, išjudinti kraujotaką. Ačiū labai už suteiktas žinias ir šiltą atmosferą.

 76. Daiva says:

  Detokso savaitgalis man buvo koncentruotas patirčių ir atradimų savaitgalis. Maloniai nuteikė savaitgalio šeimininkai, kurie nuoširdžiai ir dosniai dalinosi savo žiniomis, patirtimi ir širdies šiluma 🙂

 77. Diana says:

  Tik savaitgalis praleistas Druskininkuose, o energijos padvigubėjo. Tai pati geriausia dovana sau Jūsų, Rita ir Arūnai, dėka. AČIŪ JUMS už profesionalumą, tiek daug koncentruotos informacijos, patarimų ir visa tai iš pačios širdies. Jūs atveriate akis ir protą kaip galime gyventi sveikiau. Drąsiai sakau – iki susitikimo Kretoje😊.

 78. Valdonija says:

  Vykau į stovyklą su mintimi gerai praleisti laiką, atitrūkti nuo kasdienybės, net neturėjau minčių kad keisiu savo gyvenimo būdą , pabuvusi stovykloje – pagalvojau, kad jei bent 10% to ką čia išgirdau įgyvendinsiu – bus labai gerai (pakeisiu mitybą, požiūrį į save ),bet tik gryžusi namo, peržiūrėjau spinteles ir pamačiau, kad sveikų produktų – nerasta. Nutariau, čia ir dabar, jokių kitų savaičių, sekančią dieną šturmavau parduotuves ieškodama sveikų produktų. Ačiū jums, Rita, Arūnai ir Neringa už motyvaciją, tikiuosi susitiksime rudenį Kretos stovykloje 🙂

 79. Janina says:

  Arūnas ir Rita Šilenskiai – tai žmonės, šalia kurių norisi būti, jausti jų šilumą, imti iš jų pavyzdį ir mokytis gyventi pilnavertį gyvenimą. Jie visa širdim atsidavę savo veiklai padėti žmonėms, mielai dalinasi savo patirtim, duoda patarimus įvairiais mitybos ir sveikatos klausimais. Į seminaruose ir mokymus kviečiami skaityti paskaitas įvairių sričių specialistai – psihologai, kinezeterapeutai, terapeutai, Kiekvienas susitikimas man padeda palypėti laipteliu, ar netgi keliais laipteliais aukštyn sveiko gyvenimo link. Arūno puikios mankštos prideda energijos ir moko teisingai atlikti mankštą taip, kad nepakenktum savo sveikatai. Didelis AČIŪ, mieli Arūnai ir Rita!

 80. Laima says:

  Viena iš geriausių stovyklų! Vadovai nuostabūs, maistas sveikas, labai skanus ir sotus. Visos dienos puikiai suplanuotos, įdomios paskaitos + žvalumą ir energiją suteikiančios mankštos. Dar kartą įsitikinau, kad daugelis ligų priklauso nuo to, ką dedame į burną ir kiek judame. Ačiū visiems, kurie buvote kartu.
  Labai dėkinga jums, Rita ir Arūnai, kad organizuojate tokias stovyklas!

 81. Neringa says:

  Pradėjau laikytis KETO mitybos Facebook influencerių grupėje. Domėjausi Keto mityba internete, pirkau knygas, pokyčiai netruko ateiti: maisto kiekiai sumažėjo, svoris krito, tačiau, susidariusi asmenišką savo nuomonę apie Keto mitybą, valgiau daug rūkytų produktų, daug įvairių sūrių, gausiai visur pyliau grietinėlės… Po pusmečio supratau, kad, pradedant kažką NAUJO reikia Žinių ir Mokytojo. Juk slidinėti kalnuose, plaukti baidare, gaminti valgyti… galima išmokti pačiam, bet profesionalų žinios visada praverčia mokantis. Šiuo atveju, nebuvo abejonių, kas bus mano Mokytojas. Rita man žinoma nuo Termomix įsigijimo laikų, lankiausi pas Ritą sveiko maisto savaitgalio programoje prieš 1,5 m. vasarą sodyboje VILA RA (nors buvo ir Keto Light savaitgalis, bet tuo metu galvojau, kad Keto mityba nesąmonė). Pries 1,5 metų nebuvo nė minties, kad kada nors rinksiuosi Keto mitybą. Per internetinį 4 savaičių Online Keto Light kursą Rita pateikė daug teorinės medžiagos (kokie yra teisingi keto produktai, kaip jie turi būti tarpusavyje subalansuoti, kokie turi būti produktų kiekiai, kad pristabdyti organizme vykstančius uždegiminius procesus). Man buvo labai įdomu, kaip veikia virškinimo sistema, hormonų sistema, kas tai yra angliavandeniai, riebalai ir baltymai, kaip ir kiek juos vartoti, kaip juos derinti, ir apskritai sužinoti, kaip atrodo subalansuota pusryčių, pietų ir vakarienės „KETO lėkštė“. Teorinės žinios būtų mažiau įsisavintos, jei šalia nebūtų praktiškai išbandyta. Tuomet, kai gaminau sau Keto patiekalus pagal Ritos teiktus subalansuotos mitybos meniu, jaučiau teigiamus organimo pokyčius. Tobulai man tiko Ritos sveikuoliški daržovių ir uogų skaiduliniai kokteiliai, kuriuos nešuosi ir dabar į darbą, kai nuo online kursų pabaigos praejo 3savaitės. Labai informatyvi Ritos nauja knyga „Keto meniu“, kurią įsigijau ir gaminuosi patiekalų iš jos. Vertinu Ritos žinias subalansuotos mitybos srityje, dabar jaučiuosi rami, žinodama, kaip maistas (o tai yra mano veiksmai: ką gaminu sau, ką iš produktų renkuosi) turi įtakos organizmo pokyčiams.
  Dabar galiu planuoti/mokytis/ stebėti/ koreguoti mitybos įpročius, savijautą. Subalansuota mityba teikia daug energijos, aplamai, atsisakius kvietinių miltų, cukraus ir aukšto glikeminio indekso turinčių produktų turiu „ramų organizmą“ (tiesiog va taip lengvai! …nes nesinori nesveikų/kenksmingų produktų, dingo priklausomybė maistui, dingo alkio jausmas) valgau pagal Ritos receptą pasigamintus varškės sūrelius ir namie, ir svečiuose kaip skaniausią Desertą! Aišku, reikia įdėti darbo (dažnai gaminu sau ir šeimai atskirai, sau atskirai apgalvoju, kokius produktus rinksiuosi patiekalui), reikia būti sąmoningai. Anot Ritos, reikia sau atsakyti, koks mano sveikos mitybos tikslas? Kokie uždaviniai/motyvai pasiekti tikslo? Aš turiu gerai apgalvoti ir atsakyti sau: ar norėsiu/įstengsiu visuomet būti ketozėje? Ar domėsiuosi dar ir kitomis subalansuotos mitybos grandinėmis?
  Maloniai likau nustebusi, kad Ritos informacija „krito“ į mane visu 100 procentų, jos paskaitų pasirinkimas buvo taip laiku ir vietoje, kuris sudėliojo taškus ant „i“. Tai buvo geriausias mano sprendimas, gal ir dėl to, kad jau buvau sveikesnės mitybos kelyje ir labai kryptingai ieškojau pagalbo sveikos mitybos sferoje. Aišku, klausimų kyla ir dabar (kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių😊) ir… vis tiek galvoju, kad tai mano subalansuotos mitybos kelio pradžia! Ačiū Ritai, kad tapo mano Mokytoja, kad jau turiu žinių bagažą, turiu savo šiam momentui suformuotą/pakoreguotą supratimą apie sveiką maistą, apie teisingą Keto. Toliau ieškosių atsakymų, toliau eisiu savo pagal norą/laiką/ būseną pasirinktu vienokiu ar kitokiu sveikos mitybos keliu (net neabejoju, kad mano šeima kada nors perims/priims mano sveikos mitybos įpročius). Ačiū Ritai už žinias ir patyriminę kulinarinę praktiką!

 82. Danutė says:

  Miela Rita,džiaugiuosi atradusi,Jus su Arūnu! Aidi paskutiniai 2021 metų laikrodžio dūžiai palikdami jau praeity mūsų kelionę į Kretą, įspūdžius ,motyvaciją gyventi kitaip.Taip pat“Keto mityba“ kursus,kuriuose išgirdau labai daug svarbios ir man reikalingos informacijos.Dėkoju už nuoširdų bendravimą ,už lengvai nutirpusius kilogramus skanų,sveiką ir greitai pagaminamą maistą.Tikiuosi pasimatyti Jūsų mokymuose dar ne kartą.Ačiū Jums,miela Rita!

 83. Ingrida says:

  Noriu pasidalinti savo patirtimi,kurią man davė Ritelės kursas.Tai informacijos,suvokimo ir kūno,bei sielos palaima.Linkiu,kad kiekvienas,kuriam reikia pagalbos sveikatos,viršsvorio ir dvasios stabilumui,prie šito prisiliestų ir patirtų tai,ką patyriau aš😍.Ačiū,Ritele,kad likimas mus suvedė🙏❤️

 84. Jūratė says:

  Pradėjau suprasti kas ta “ keto mityba”, kuri man labai patiko, nes valgai skaniai ir sočiai. Manau , kad po kurio laiko reikėtu pakartoti, be priežiūros gali būti dar sunku atsispirti pagundomis 🙂

 85. Irena says:

  Užsirašiau iį jūsu kursã paskutine akimirka,nepasigailėjau nei akimirkos,.Atvirkščiai, gavau daugiau nei tykėjausi.Medžiaga pateikta konkrečiai ir aiškiai,kaip sakoma “viskas sukramtyta” ,belieka tik toliau išlaikyti teisinga vektoriu.Kursas labai patiko ir dėl to ,kad buvo atgalinis ryšis,galimybė klausti ir gauti atsakyma.Visas keturias savaites jaučiau rūpesti ir šiluma,Per šį rodos trumpa laiko tarpa,pavyko susitvarkti su kai kuriais blogais ípročiais ,vienas iš ju užkandżiavimas.
  Ačiū,jums ,miela Rita!

 86. Daiva says:

  Prabėgo šiek tiek laiko po rudeninės sveikatingumo stovyklos Kretoje. Įspūdžiai, emocijos nurimo, tačiau noras toliau gilintis į sveikos mitybos paslaptis niekur nedingo. Gardžiai valgėm sveiką, natūralų maistą ir … nestorėjom, keliavom, tyrinėjom salą, bendravom ir mėgavomės gyvenimu. Rita ir Arūnai, ačiū Jums iš Jūsų entuziazmą mus motyvuojant gyventi sveikai. Ačiū stovyklos moterims už nuostabią atmosferą, juoką, gerą nuotaiką:). O graiko, vilos šeimininko nuoširdumas papirko galutinai. Tikiuosi Kreta vėl lauks mūsų atvykstant.

 87. Janina says:

  Kai Jordanijoje aplankiau Petrą, maniau kad niekur daugiau nepamatysiu tokių įspūdingų uolų, kol nenuvykau į Kretą, kur atradau kitokią “petrą”. Labai dėkinga Ritai ir Arūnu priėmusiems mane į stovyklą rudeninėje Kretoje. Grožėjausi (ir ne tik – dar po juos ir vaikščiojau  ) nuostabaus grožio, galingais kalnais. Kaip malonu buvo vaikščioti tarp uolų, maudytis skaidrioje šiltoje jūroje, valgyti labai gardų ir sveiką subalansuotą maistą, kurį dažniausiai gamindavo pati Rita.
  Visos dienos stovykloje nepakartojamos, kiekvieną dieną vis nauji įspūdžiai, kvapą gniaužiantys gamtovaizdžiai. Visą tą grožį emocionaliai išreiškė su manim kartu atostogavusi Janytė. Jos emocijos dar labiau kėlė nuotaiką. Ir šiaip visas kolektyvas draugiškas, pirmą kartą susitikom, o rodos, jau seniai pažįstami. Kad greit tapom kaip viena darni šeima, aišku, tai Ritos ir Arūno nuopelnas. Jie visuomet geros nuotaikos, atrodo niekad nepavargstantys, kai reikia – griežti, bet geranoriški, ir mus visuomet mokė drausmės ir planavimo.Tačiau niekad nejautėm nė menkiausio spaudimo. Tikri vadovai ir pedagogai. Kiekvieną rytą – nevėluoti į Arūno vedamą mankšta, maudynės jūroje, pusryčiai ir … keliaujam. Kelionių daug, bet pilnai užteko laiko maudytis, degintis saulėje. Neturėjom nei minutės nuobodžiauti 
  Sunku būtų įvardinti, kas patiko labiausiai, nes viskas buvo LABIAUSIAI.
  – Jūros vaduo, jau net nežinau kuriose iš 4-ių jūrų teko maudytis ;
  – Kalnai ir tarpekliai, kaimai kalnuose, vienas jų – paliktas kaimas vaiduoklis, į kurį vasarai atvažiuoja gyventi vokiečiai, sumaniai įsirengę gyvenamas patalpas;
  – Vienuolynai ir nuostabios bažnytėlės įrengtos urvuose;
  – Aliejų ir sūrių gamykos su puikiais jų produktais;
  – Skanus ir sveikas maistas.
  – Tave supantys mieli žmonės.
  Galiu paminėti iš daugelio nuostabių vietų – Aradenos ir Samarijos tarpeklius, Man jie buvo tikras jėgų išbandymas. Samarijos tarpeklis – kelionė pėsčiomis, apie 16 km, varginanti, tačiau tai, ką išvydau, atmintyje išliks ilgam! Einant tarpekliu galima grožėtis supančia gamta, prieiti siauriausią tarpeklio vietą, kuri siekia vos 3 metrus plotį ir yra vadinama Geležiniais vartais. Ir nuotaika tokia puiki, kad net nepajutom kaip pasiekėm finišą. Prie Samarijos tarpeklio įėjimo užvažiavom, o keliavom žemyn ir išėjome tiesiai į jūrą.
  Aradenos uolėtąs tarpeklis. Netikėjau kad šį tarpeklį teks pereiti, Žiūrint nuo tilto atrodo siaubingai gilus. Įspūdingas geležinis tiltas su medinėmis grindimis, kai mašinos važiuoja per jį, jos juda ir garsas bauginantis  . Jei neklystu, apie 1,5 km gylio tarpeklį leidomis žemyn ir po to kita puse pakilom aukštyn. Tai kažkiek mažiau gylio, nei prie tilto.

  Aplankėm ne vieną vienuolyną, vienas jų – Vyrų vienuolynas Preveli, kuriame saugoma šventoji relikvija – Šventasis Stebuklingas Kryžius. Jam priklauso du pastatų kompleksai, vadinami Kato Preveli ir Moni Preveli. Abu juos skiria 1,7 km atstumas. Net galva sukosi nuo pamatyto grožio, Po tokio stebuklingo vaizdo nusileidom išsimaudyti į nuostabų Preveli palmių paplūdimį. Paplūdimys Plakias – Libijos jūroje
  Labai norėčiau pakartoti tokią kelionę. Juk liko dar daug nuostabių neaplankytų vietų.

 88. Janina says:

  Esu labai dėkinga Ritai ir Arūnui, kad turejau puikia galimybę dalyvauti rudeninėje Kretos Stovykloje. Nereali savaitė su nuostabiais žmonėmis, puikiai organizuotu poilsiu, nuostabiu maistu, įspūdingomis išvykomis, įveiktais iššūkiais! Dėkoju už turiningai praleistą laiką, už naudingą informaciją.kaip sveikai ir labai skaniai gaminti, už labai skanius patiekalus, už juoką, kuris mus lydėjo visos kelionės metu. Šią kelionę prisiminsiu tikrai ilgai.
  pasiiau gerų patarimu ir pasitvirtinau ,kad nieko nėra neimanoma. Labai dėkoju visai komandai, Ir tikrai iki pasimatymo

 89. Genovaite says:

  Pasiilgau ,pasiilgau Graikijos, pasiilgau visos mūsų grupės ,liko tik prisiminimai kaip buvo smagu .Dėkoju visai grupei ,aš manau mes buvome ir liksime šauniausia grupė. O dabar noriu pakalbėti apie nuostabius žmones Rita ir Arūną, jie labai puikus žmonės .Net neišsivaizdavau kad taip organizuotai ir išsamiai atlieka savo pareigas ir taip moka visus užimti suprasti ir patarti. Rita pati žaviausia ir stipriausia savo srities specialistė, kaip ji sugeba ir moka viska pateikti greitai, skaniai ir subalansuotai ,stebėjausi jos išradingumu. Labai daug išmokau ,kaip subalansuoti savo mitybą, kaip pasiruošti maistą kiekvienai dienai, išsivalyti savo spinta nuo nereikalingu produktu ir kaip gauti visus reikiamus mano organizmui mineralus, jos žinojimas apie žmogaus fiziologija, kūno organus ,kam ko reikia ir kaip sau padėti. Aš daug ką bandžiau, daug žinių turiu, bet kaip Rita mane nustebino su maisto ruošimu ir sugebėjimais ,ačiū jai iš visos širdies. Kad daugiau būtu tokių žmonių, tai visas pasaulis gyventu sveikai ir subalansuotai. Linkiu jai stiprybės ir toliau plėtoti savo veiklą savo išmintį iš visos širdies .

 90. Asta says:

  Jau praėjo mėnuo nuo nerealios kelionės į Kretą. Nors oras mūsų nelepino, Rita su Arūnu padarė viską ir dar daugiau, kad atostogos būtų nepamirštamos, kad pamatytume, paragautume ir patirtume tikrą Kretą. Ačiū labai

 91. Rasa says:

  Prabėgo savaitė po ‘’’Antistres’’ savaitgalio.Labai dėkinga Ritai už žinias ir nuoširdų dalinimasi jomis.Savo įpročius bandau keisti mažais žingsneliais.Pirmasis,kurį žengiau nuo pirmadienio ryto : nebegeriu kavos tuščiu skrandžiu (ir taip jau visa savaitė ! :)))Suprantu,kad panašių žingsnelių dar daug teks žengti,bet labai dekinga Ritai už įkvėpimą juos daryti.
  Iki naujų susitikimų.
  Rasa

 92. Aurelija says:

  . Labai noriu padėkoti ir pasidžiaugti ,kad turejau puikia galimybę pabūti svečiuose pas Rita su Arūnu ir Neringa. Stovykloje buvau antrą kartą ir esu labai patenkita. Gavau didelę dozę juoko,kuria prisiminsiu tikrai ilgai ir žinomą daug naudingos informacijos.kaip sveikai ir labai skaniai gaminti. Iš Neringos
  pasiiau gerų patarimu ir pasitvirtinau ,kad nieko nėra neimanoma. Labai dėkoju visai komandai, Ir tikrai iki pasimatymo.

 93. Laima says:

  Įsimintinas savaitgalis su nuostabiais žmonėmis nuostabioje aplinkoje! Daug žinių, praktikų, nuoširdumo, juoko padėjo trumpam atsijungti nuo gana įtemptos kasdienybės. Man tai dar vienas žingsnis sveikesnio gyvenimo link!
  Dėkui Ritai, Arūnui ir Neringai. Sėkmės!

 94. Rasma says:

  Nuoširdžiai dėkoju Jums , Rita ,Arūnai ,Neringa , už žinias ,pamokas ,nuoširdumą ,ramybę ….
  Atsirado noras keistis pačiai ir bandyti keisti visos šeimos mitybos įpročius!
  Sužavėjo Jūsų bendravimas ir darbo kultūra.
  Grįžau iš stovyklos pakylėta ir sužavėta …
  Sėkmes ,Jums !

 95. Irena says:

  Džiaugiuosi, Rita, praleidusi savaitgalį Jūsų suorganizuotoje stovykloje, dar vis gyvenu praktiškai pagamintais ir ragautais gardžiais valgiais (desertais , duoniukais, salotomis ir kt,), puikiomis streso valdymo paskaitomis, bei praktikomis, kurias perdavė miela Neringa, nesudėtingais bet naudingais (jau praktikuoju:)) mankštos pratimais, Gongo terapija . Jaučiuosi pasipildžiusi teigiama nuotaika !
  Dar kartą Ačiū Jums,Rita, Neringa Thariani ir Arūnai. Šilčiausi linkėjimai.!!!

 96. Agnė says:

  Praleidau fantastišką „Antistres“ savaitgalį, pasakų šalyje, palikusi už nugaros chaosą ir triukšmą. Ačiū Ritai, Neringai ir Arūnui už šiltą rūpestį, pastangas perteikti sukauptas žinias. Renginys lėtas, nuoseklus ir „nesukomercintas“. Šiandien antradienis, o aš vis dar esu praėjusiame savaitgalyje. Rekomenduoju visiems, kuriems rūpi harmonija kūne ir sieloje. Būsite sušildyti dėmesiu ir rūpesčiu, supažindinti su praktika ir teorija emocinio intelekto, kvėpavimo pratimais, sveikos ir paprastos maisto ruošos, nesudėtingų lengvai namuose atliekamų mankštų.
  Ačiū už greito gyvenimo, lėtą savaitgalį.

 97. Sandra says:

  Antistress stovykla nepakartojama! Susijungė sveiko maisto suvokimo psichologijos ir relaksacijos žinios i vieną visumą, visų sričių žinovai perdavė žinias tiek teoriškai , tiek praktiškai , daug praktinių užsiėmimų, nuoširdumo, juoko iki ašarų, naujų dieviškų skonių.Bendrystės apsupty mokėmės ir šventėme gyvenimą. Ačiū rengėjams 💕💕💕iki naujų pasimatymų😊

 98. Laura says:

  Vasaros stovykla man tapo vieta, kur viskas sukurta harmonijos beieškančiajam žmogui. Tokia ir atvykau, norinti sužinoti apie subalansuotą mitybą, atrasti pusiausvyrą susiliejant su gamta. Nuoširdžiai dėkoju už šiltą sutikimą Ritai Šilenskienei, kuri dalijosi savo sveikos gyvensenos patirtimi, motyvuodama džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka ir Eglei Tamulevičiūtei padėjusiai surasti pusiausvyrą mintyse. Kelios dienos vasaros stovykloje prabėgo kaip viena valanda, kuri buvo užpildyta nuoširdžiu bendravimu ir ramybe, naujomis žiniomis apie maisto gamybą ir reikšmę kiekvienam šeimos nariui, ne tik man pačiai. Išvykau žinodama, kad tai yra vieta į kurią norėsiu sugrįžti dar ne kartą.

 99. Janina says:

  Kartais tiesiog būtina atitrūkti nuo kasdieninių rūpesčių, pakeisti aplinką ar pasilepinti
  Inturkė. Sodyba „VILA RA“ – poilsio oazė, kurioje pamiršau visus rūpesčius ir patyriau tikrąjį poilsį, įgavau naujų jėgų bei pozityvios energijos. Nuostabus oras, graži gamta, ramybė, nuostabus Gėluoto ežeras , gera ir draugiška atmosfera. https://vilara.lt/ Atvykau čia ne pirmą kartą ir, matomai, ne paskutinį.
  Sodybos šeimininkė – sveikos subalansuotos mitybos ekspertė Rita Šilenskienė. Jos organizuojamos stovyklos suteikia išskirtinę ramybę kiekvienam, norinčiam pabėgti nuo šurmulio ir skirti laiko sau. Mes ne tik valgėm sveikus subalansuotus patiekalus, bet turėjom galimybę dalyvauti jų gamyboje. Galėjom stebėti, kaip norint skaniai ir sveikai maitintis, visai nedaug sugaištama laiko prie puodų.
  Išklausėm Įdomios ir informatyvios Ritos paskaitos. Po kiekvienos temos ji mielai atsakė į visus iškilusius klausimus.
  Stovyklos programa apsiriboja ne tik mityba , labai daug dėmesio skiriama ir kokybiškam poilsiui.
  Šios stovyklos tema „Mano lengvas ir harmoningas kūnas“, todėl didelis dėmesys buvo skirtas mokymui, kaip nuraminti protą, kaip paleisti stresą, kaip surasti proto ir kūno harmoniją.
  Man, meditacijų skeptikei, buvo tikras atradimas Eglės Tamulevičiūtės, sveikatingumo sistemos ChiGong – Cigunas instruktorės, vedamos praktikos. Kaip gera jausti, kaip mūsų fizinis kūnas, energetinė sistema bei dvasinė būsena yra tarpusavyje susiję. … Ciguno praktika padėjo man pažinti vidinę jėgą ir pakeisti savo nuomonę apie meditaciją. Nuostabus pojūtis!
  Kita nuostabi meditacija – gongo muzika. … Tikras poilsis ir protui, ir kūnui, ir sielai.
  Įspūdingiausia buvo kūnu pajusti gongo garso vibracijas. Aš džiaugiuosi, kad patyriau nuostabų jausmą. Iš tiesų paskęsti garse, kad atrodo, aplink nieko nelieka – tik jis. iš karto pajutau, kaip maloniai veikia raminantis gongo dunksėjimas. Taip gera, malonumas pėdas kutena, rankos pirštais keliauja vibracijos. Ir staiga, tarsi iš miego pažadina intensyvėjantis garsas.

  Jaučiuosi puikiai! Esu rami, atsipalaidavusi, pilna džiugesio.
  Ačiū Ritai už galimybę atgauti jėgas ir dvasinę pusiausvyrą.

 100. Ilona Žėglienė says:

  Labai noriu padėkoti Ritai už 2 klasės mokymus ir paskaitas kaip surasti savo maitinimosi būdą ir kelią į ilgaamžiškumą. Motyvuojančios paskaitos, kaip visada skanūs receptai, greitai ir paprastai pagaminami patiekalai, nauji atradimai, t.y. kerobos milteliai, miltai, guaro gum, iš kurių galima pasigaminti puikių, skanių desertų. Maitinuosi skaniai, svoris krenta stabiliai, gera savijauta, esu soti, nėra noro užkandžiauti, kas labai džiugina ir motyvuoja eiti šiuo subalansuotos mitybos keliu. Ačiū, ačiū ir dar kartą ačiū.
  Laukiam gyvų susitikimų.
  Ilona Ž.

 101. Renata says:

  Ačiū mielai Ritai už parodytą skanaus ir svarbiausia sveiko maisto pasaulį. Per 4 savaičių „light Keto“ kursą gavau pagrindus teisingos mitybos, bei įkvėpimą gyventi sveikai ir mylėti savo kiekvieną ląstelę.
  Per 4 sav kursą numečiau daugiau kaip 5 kg svorio!!! :-)))
  Kodėl nusprendžiau kreiptis į mielą Ritą ir pabandyti laikytis ligth keto?

  Esu 6 mėn amžiaus leliuko naujai iškepta mamytė su +20 kg po nėštumo. Viskas būtų buvę vien tik didelis džiaugsmas. Tačiau po nėštumo vargino silpnumas ir energijos trūkumas net rytais (mano kūdikis naktį miega puikiai). Todėl nusprendžiau, kad reikia kažko imtis ir numesti priaugtą svorį. Tačiau nenorėjau drastiškai badauti ar eksperimentuoti, nes visgi savo kūdikį po šiai dienai sėkmingai žindau. Per kursą kiekvieną dieną sąžiningai laikiausi visų p. Ritis rekomendacijų ir gaminau maistą pagal sudarytą meniu. Didžiausias džiaugsmas buvo ne tas, kad pradėjo iškarto kristi svoris ir susitvarkė apetitas, o tas, kad pasijaučiau energinga ir tas jausmas neapleisdavo visą dieną. Nuo mano valgomo maisto pieno kiekis nepasikeitė, o kūdikio nei karto neišbėrė ir niekaip nepasikeitė jo nei sveikata, nei nuotaika. Įdomu tai, kad kokią 3 keto savaitę pajaučiau, kad krūtinė ženkliai palengvėjusi. Pasidarė neramu, kad pieno sumažėjo. Tačiau paskui supratau, kad tiesiog sumažėjo riebalų kiekis ir dėl to pamažėjo krūtinės apimtis 🤭🙂
  Aš esu medikė, todėl perskaičiau visus įmanomus mokslinius straipsnius apie keto mitybą ir žindymą. Todėl drąsiai visoms žindančioms mamytėms, kurios nori numesti priaugtą per nėštumą svorį, nuoširdžiai rekomenduoju mielos Ritos light keto kursą. Ši mityba tikrai nepakenks kūdikiui. Ketoniniai kūnai, kurie atsiranda organizme laikantis šios mitybos principų, patenka ir į motinos pieną. Tačiau jie yra visiškai saugūs kūdikiui. Moksliškai įrodyta, kad kūdikiai ketoninius kūnus panaudoja žymiai efektyviau nei suaugę. Be to kūdikiai natūraliai vos gimę maitinasi ketogeniškai, nes su motinos pienu gauna apie 60 proc. riebalų.
  Šiandien dienai esu numetusi jau 8 kg ir nežadu grįžti prie savo senos mitybos. Be to savo pavyzdžiu užkrėčiau dar 5 žmones (savo vyrą, uošvius ir tėvus) laikytis sveikos mitybos principų. Širdį glosto mintis, kad savo augančiai atžalai visa šeima būsime pavyzdys ir niekas, bent jau artimoje aplinkoje nepasiūlys vaikui čipsų ar kitokio nesveiko maisto.
  Mielai Ritai linkiu visokeriopos sėkmės, toliau tęsti savo nuostabius darbus ir svarbiausiai sveikatos.
  Renata

 102. Justina B. says:

  Noriu pasidžiaugti nuostabia mielos Ritos vedama programa “Light KETO”. Dėstomos temos – labai aktualios, informacija- ypač naudinga bei praktiška. Esu dėkinga galėjusi pamatyti, kaip veikia pats KETO principas, išmokti gaminti sveikiau ir teisingai, atrasti naujus produktus ir galimybes juos panaudoti. Visa šeima džiaugėsi skanaudami naujų patiekalų, desertų, sveikos ir sveikatai naudingos duonos. Tai buvo vienas iš daugelio kitų mitybos programos privalumų- meniu patiekalai pritaikomi ir visai šeimai. Informacija savaitės seminaro metu buvo ne tik apie keto, tačiau begalė naudingų patarimų kiekvienam- kaip užtikrinti maisto naudą organizmui, kokius produktus rinktis ir kur pirkti kokybiškiausius jų. Buvau sužavėta Ritos energija, pozityvumu, kompetencija, dėmesiu kiekvienam programos dalyviui ir gebėjimu pasidalinti bei perteikti naudingiausią informaciją. Buvau be galo motyvuota siekti savo tikslų, laukiau savaitės paskaitų su didžiausiu nekantrumu. Nuosirdžiau dėkoju už visas žinias, nuostabius receptus ir suteiktą galimybę pažinti teisingą KETO. Su geriausiais linkėjimais ir sėkmės darbuose linkėdama, Justina B.

 103. Vaidas says:

  Gyveni ir mokaisi… Atrodo ir taip stengiamės gyventi sveikai, bet tai ką išgyvenom su P. Ritos 4 savaičių ,,Keto“ iššūkiu, mūsų žinios prilygo – aguonos grūdo dydžiui. Čia daug patyrėm naujų potyrių: skonio „pajutimo“, sotumo jausmo, naujų produktų suderinamumo, galų gale – liežuvio higienos. Labai daug sužinojome, gavome daug naudingų žinių, pagalbinių priemonių, receptų, optimizmo, ryžto ir daug daug – ENERGJOS! Po šių 4 savaičių skraidom lyg ant sparnų. Tai ką gavome čia – prilygsta aukso kainai. Sveikata – svarbiausias mūsų turtas. Labai gaila, kad šių žinių niekas nediegia mūsų vaikų švietimo įstaigose…
  Ačiū, Miela Rita, Jums už viską! Gyvuokit, žydėkit ir skleiskit savo žinias visiems, kuriems rūpi – sveikata, ne tik nuo pirmo šaukšto. Juk niekada nevėlu pradėti… Galim ir nuo antro šaukšto. Su pagarba – Silvija ir Vaidas

 104. Edita P. says:

  Esu labai laiminga ir širdingai dėkinga Ritai, kad prasidėjus naujų metų pradžiai mane priėmė į važiuojantį traukinį – beprasidedančius Light Keto subalansuotos mitybos kursus, į kuriuos patekau atsitiktinai, bet „neatsitiktinai“. Pati nesitikėjau, kad taip įsitrauksiu į skanių ir sveikų patiekalų gaminimą, kad prisijungs ir palaikys visa šeima. Anksčiau daug maisto užsakinėjome į namus, valgydavome kavinėse, pirkdavome daug saldumynų, nes labai dirbome, neturėjome vis laiko maisto gamybai… Norėjau, bet sunkiai tikėjau, kad įmanoma tai pakeisti. Dėka Ritos įkvepančių paskaitų, jos neišsenkamos energijos, ir labai gerai susistemintų ir pateiktų gilių žinių, šiais metais atsivėrė nauji skoniai, naujos patirtys bei džiaugsmai, drąsiai galiu teikti – naujos galimybės! Laiko turime tiek pat, bet gaminame patys, atradome tikrąjį maisto skonį, sveikų ir skanių saldumynų taip pat pasigaminame patys be cukraus ir baltų miltų, jaučiamės sveikesni, lengvesni ir laimingesni! DIDELIS AČIŪ, Jums, Rita, maistas pagal Jūsų rekomendacijas ir receptus labai skanus, įvairus, maistingas, lengvai pagaminamas ir sotus ! Minus 4 kg per mėnesį, gražesnė išvaizda, daugiau energijos, nauji planavimo įgūdžiai, laimingesnė aš, laimingesnė šeima ! Tęsiame toliau 🙂

 105. Ditta Mažeikienė says:

  Aš labai džiaugiuosi, kad pasiryžau dalyvauti subalansuotos mitybos Light Keto seminare. Iki tol nieko apie tai nežinojau. Tiesiog supratau, kad stipriai apleidau savo kūną ir pasiryžau ką nors pakeisti. Man buvo sunku. Ketinau mesti, nes kūnas priešinosi naujovėms kaip įmanydamas, taip stipriai aš buvau jį apleidus 🙁 Supratau, kad aš nesu laisva rinktis ką noriu valgyti, kad tapau savo įpročių, pramonės ir visuomenėje susiformavusių įpročių vergė. Išsamios paskaitos, profesionali priežiūra ir palaikymas man padėjo įveikti sunkumus. Dabar aš džiaugiuosi pagerėjusia sveikata, sureguliuota dienotvarke ir mityba. Atradau daugybe naujų skonių ir receptų. Neketinu sustoti ir laukiu naujų seminarų. Nuoširdus AČIŪ Ritai už informatyvias ir įdomias paskaitas, priežiūrą ir palaikymą. Sėkmės Jums 🙂

 106. Sigita says:

  Atvėrėte duris į naują, nepažintą pasaulį…
  Dėkoju už suteiktas žinias ir nuoširdų bendravimą, už naują požiūrį į maistą, už lengvai nutirpusius kilogramus, gerą savijautą ir puikią nuotaiką.
  Sėkmės

 107. Ilona Ž. says:

  Nuoširdus Ačiū Ritai už Keto ligh arba dar kitaip sveikos keto mitybos kursą. Anksčiau teko apie tai domėtis ir man būdavo baisu tai pradėti vien paskaičius daugelį skelbiamų receptų internete, daug majonezo, kepta šoninė, riebūs sūriai. .. O Rita atvėrė akis kas yra tikra sveika keto mityba, kai tu gerai jautiesi, visada esi sotus, maistas turtingas mineralų ir vitaminų, sveikieji riebalai, patiekalai lengvai ir greitai paruošiami, mityba tinkanti visai šeimai, iš vyro ir sūnaus sulaukiau komplimentų, kad mes dabar valgome kaip gerame restorane :). Šiame kurse gavau daug naudingos informacijos ne tik apie sveiką mitybą, bet ir sveiką kūną, kaip juo rūpintis. Paskaitos labai motyvuojančios, įkvepiančios ir toliau maitintis subalansuotai, daugiau judėti, gerai jaustis. Išmokom pasigaminti ir sveikų saldainių bei desertų. Iš Ritos trykštanti energija labai motyvuoja siekti rezultato, t.y. suprasti, kad to pasiekti mes galime kiekvienas, jeigu tik mylėsime savo kūną ir juo rūpinsimės.
  Labai rekomenduoju šį kursą, o mes jau laukiame antros klasės kurso…….

 108. Ilona says:

  Miela Rita,
  Nuoširdžiausiai norėčiau Jums padėkoti už gausybę informacijos,žinias,kantrybę,motyvaciją ir palaikymą!
  Jūs esate ta TURBO MOTERIS,kurios dėka ir aš patikėjau,kad galiu ja (turbo moterimi) tapti!
  Šie kursai-tai geriausias metų užbaigimas.
  Jau dabar žinau,kad 2021 bus sveikesni,skanesni,linksmesni ir ,,lengvesni,,
  AČIŪ!!!
  Iki nauju susitikimu!

 109. Gintė says:

  Tariu didelį ačiū Ritai,už online seminarą keto light .Tai seminaras ne tik apie mitybą,bet apie visą mūsų fizinį kūną,emocijas ir jų poveikį mums,viskas labai aiškiai ir konkrečiai išdėstyta .Rita labai chrazimatiška asmenybė,visada su gera nuotaika,visada palaikanti,žinanti atsakymus į visus klausimus.Nors nesu naujokė keto mityboje,bet sužinojau daug naudingos informacijos,daug kitokių skonių,įvairių receptų,meniu patarimų.Rekomenduoju ne tik naujokams ,bet ir pažengusiems.Labai ačiū ir iki pasimatymo 🙂 Pagarbiai Gintė Venclovė

 110. daiva750 says:

  Jau baigėme seminarų ciklą apie sveiką Keto mitybą. Seminarai baigėsi, bet mano motyvacija ir tikslas būti sveikai, gyventi be cheminių vaistų, senatvėje būti fiziškai aktyviai tikrai nesibaigė, Priešingai, tik tęsiasi. Labai tikiu, kad Keto mityba taps mano gyvenimo būdu, jau tapo per keturias savaites!:), o smulkios, retsykiais mitybos nuodėmėlės neišsuks mano gyvenimo kelio į nesveiką takelį. Viskas yra įmanoma , tik reikia motyvacijos ir pastangų, o jų linkiu visiems, kurie galbūt perskaitys mano atsiliepimą. Ačiū Ritą, Jūs nuostabi lektorė, motyvatorė, turbo moteris, draugė, savo srities žinovė. Linkiu dar daug mokinių, norinčių keisti savo gyvenimą. Iki pasimatymo seminaruose, stovyklose, kai tik pandemija pasibaigs. Pagarbiai Daiva Pilkė

 111. Daiva says:

  Labai noriu pasidžiaugti ir REKOMENDUOTI VISIEMS Ritos seminarus apie teisingą, tikslingą mitybą, kuri tiesiogine prasme, lengvai apverčia tavo supratimą apie tai, kuo ir kaip mes maitinamės…įsitikinau, niekada nevėlu būti sveikam ir patenkintu gyvenimu…reikia tik truputėlio noro ir…paragauti Ritos ruošiamo maisto…tai taip skanu ir paprasta…Rita spinduliuoja geras emocijas, supratingumą, motyvaciją, kiekvienas išgirstas ir suprastas, o žinių žinių kiek gauname mokymų metu… Norisi garsiai šaukti, NELAUKIM IR PAMILKIM SAVE…

 112. Onute Rickeviciene says:

  Labai aciu uz Kreta. Uz galimybe ne tik pasimegauti nuostabia jura ir gamta, bet kartu igyti nauju ziniu sveiko maisto gamyboje. Per silpnai pasakyta..Nors seniai gaminu tarytum sveika maista , bet sitoje stovykloje gavau kertinius sveiko maisto gamybos pagrindus, uz ka esu labai dekinga Ritai ir Arunui. Ir tai veikia , cukru ir kvietinius miltus jau pakeiciau kitais dar skanesniai ingredientais ir labai megaujuosi naujais skoniais.
  Man 2 savaites prabego labai greitai , Kiekviena diena buvo turininga- ekskursijos, ypatingos pazintines keliones i kerobos , aliejaus , suriu gamyklas. Labai skanus Ritos gaminamas maistas (mes irgi padejome), maisto gaminimo pamokos ir paskaitos.
  Ir svarbiausia – labai silta bendravimo atmosfera, buvome seima , seserys ir as jau dabar visu pasiilgau…Och , ta korona grizus… Bet uztat Graikijoje ji apgavom.

 113. Laima says:

  Noriu labai padėkoti Ritai ir Arūnui už įspūdingą kelionę į Kretą. Puiki atmosfera, puikus kolektyvas, jaukūs ant jūros kranto apartamentai, nepaprastai skanus, sotus ir kiekvieną dieną vis kitoks maistas. Ir, žinoma, ekskursijos po turistų mažai lankytas vietas. O kur dar gamta su daugybe avių ir ožkų kalnuose tarp čiobrelių ir šalavijų krūmelių! Ši kelionė pranoko visus mano lūkesčius. Ačiū visiems keliavusiems kartu už bendrai praleistą nuostabų laiką.

 114. Dalė says:

  Saulėtos Kretos emocijos susimaišė su pilku,lietingu dangumi…
  Atslūgus euforijai,akys mato ryškiau,protas veikia aštriau.
  Ne,ne! Mums niekas nesukeitė smegenų pusrutulių:kairė-dešinėj,dėšinė-kairėj.
  Pusę savo baimių žmogus sukuria pats,sėdėdamas prie lango, krapštantis nosį ir keikiantis visą pasaulį,tik ne pats save.
  Reikia žengti pirmą žingsnį…
  Ir didžiulė loterija,jei tavo kelyje sutinki tokius ,,perliukus“,kaip Rita Šilenskienė ir,žinoma,Arūną Š.(tai ramybės ir pusiausvyros išraiška).
  Man pasisekė!
  Kreta-tai tik fonas,idėjos filosofijai skleisti.Jokios priverstinės nuomonės,jokių išankstinių nuostatų!
  Eruducija ir išprusimas,išsilavinimas ir praktinė patirtis.Mokslu ,,paskaninti“ teiginiai.
  Nebijokite,ženkite į naujoves,ieškokite,,perliukų“.Su,,pirmu šaukštu“visos sriubos bus skanios!!!

 115. Daiva says:

  Sveiki,
  teko DIDELĖ laimė būti Ritos ir Arūno ‘Pirmo šaukšto’ stovykloje Kretoje. Nerealu!!!!!!!!!!!!! Tiek daug visko per gan trumpą laiką – YPAČ skanus ir SVEIKAS maistas, žinios, supratimas , kaip tai veiksminga, jokio alkio, nuoširdus bendravimas, nepakartojamas Kretos gamtos grožis… Geras startas, pradedant maitintis sveikai, bet svarbiausia, kad nenuobodus ir labai skanus maistas!!!!! Tikrai NUOŠIRDUS ačiū Ritai ir Arūnui….tikimės tęsinio…

 116. Sesės Roma ir Rasa says:

  Miela Rita, ačiū už turiningą savaitgalį jūsų sodyboje. Vis dar prisimename skonį duonelės ir užtepėlės, tobulo šokolado ir aviečių deserto, kuriam, ko gero, buvo surinktos visos jūsų sode augusios uogos 🙂 Ačiū už svetingumą, patarimus ir postūmį gyventi kitaip. Būkite sveika ir laiminga !

 117. Sesės Roma ir Rasa says:

  Miela Rita, ačiū už turiningą savaitgalį jūsų sodyboje. Graži aplinka, aktyvi mankšta, sveikas maistas ir subalansuotos mitybos pamokos. Vis dar prisimename skonį duonelės ir užtepėlės, tobulo šokolado ir aviečių deserto, kuriam, ko gero, buvo surinktos visos jūsų sode augusios uogos 🙂 Ačiū už svetingumą, patarimus ir postūmį gyventi kitaip. Būkite sveika ir laiminga !

 118. Sesės Romualda ir Rasa says:

  Miela Rita, ačiū už turiningą savaitgalį jūsų sodyboje. Graži aplinka, aktyvi mankšta, sveiko maisto ruošimas ir subalansuotos mitybos pamokos. Vis dar prisimename skonį duonelės ir užtepėlės, tobulo šokolado ir aviečių deserto, kuriam, ko gero, buvo surinktos visos jūsų sode augusios uogos 🙂 Ačiū už svetingumą, patarimus ir postūmį gyventi kitaip. Būkite sveika ir laiminga !

 119. Vida says:

  Sveiki, noriu vel ir vel pasidziaugti, kad siais dviem nuostabiais zmobemis kaip Rita ur Arunas, zaviuosi tokiais zmonemis , kurie myli tai ka daro, turi kantrybes ir padeda zmobems ne tik suprasti kas yra sveika ir subalansuota mityba, bet ir padeda susitvarkyti su savo vidiniais demonais. Po sios savaitgalines stovyklos supratau, kad nuekada neverta nuleisti ranku, nereikia pataikauti savo netikriems troskimams, o susirasti savu tikslu, dziaugtis gyvenimu ir gyventi cia ir dabar, o kaip mes tai igyvendinsim priklausys tik nuo musu. Dar karta dekui Ritai uz jos jumora ir paprastuma na ir zinoma visai kompanijai su kuria praleidau puiku savaitgali sitame nuostabiame rojaus kampelyja. Su meile Vida Kaunas

 120. Kornelija says:

  Puikus savaitgalis su Rita, savaitgalio stovykloje. Jos žinios ir turima informacija yra neįkainojamos! Nuostabi išpuoselėta sodyba… Grynas oras… Ačiū už žinias, dėmesį ir gražius palinkėjimus.

 121. Daiva says:

  AČIŪ gerb. Ritai ir Arūnui!
  Ačiū labai už naudingą informaciją, už smagų laiką, už skanų ir sveiką maistą, už nuoširdų norą padėti mums sveikiau gyventi, už jaukią aplinką!
  Rekomenduoju visiems 100 proc.!

 122. Birutė says:

  Ačiū Ritai ir Arūnui už fantastiškai praleistą laiką, įgytas žinias, skanaus ir sveiko maisto pamokas. Nuostabi gamta, nuoširdžiausi šeimininkai, jau vėl norisi čia sugrįžti. Sėkmės Jums! Birutė ir Milds

 123. Birutė ir Milda says:

  Ačiū Ritai ir Arūnui už fantastiškai praleistą laiką, už žinias, skanų maistą ir jų receptus, tikrai tikime, kad pas jus sugrįšime, kur tokia graži gamta ir tokie nuoširdūs šeimininkai.

 124. Aldona says:

  Ačiū Rita už tūriningą kulinarinį savaitgalį, kuris neabejoju pradės mano kelionę į sveikesnį rytojų 🙂
  Ačiū Ritos ir Arūno tandemui už taip išpuoselėtą gamtos kampelį, aukštaitijos perliuką 🙂
  Sėkmės Jums kuo didžiausios !!!

 125. Stasė says:

  Sveiki, dalyvavau rugpjūčio 21-23 dienomis Ritos organizuotame seminare apie subalansuotą mitybą. Mano įspūdžiai po seminaro: Rita mane įtikino, kad sveikas maistas yra gardus, kad taip maitintis nesudėtinga, kad nėra sudėtingų gamybos procesų ir kad kokį maistą pasirinksiu, tokia ir bus mano sveikata. Pajutau, kad Rita turi labai daug patirties ir sukaupusi daug žinių, o tai paskatino mane iš esmės pakeisti požiūrį į senus mitybos įpročius ir tradicijas.
  Ir toliau domėsiuos Ritos patarimais ir su dėkingumu lauksiu leidinio apie keto mitybą. Sėkmės. Iki pasimatymo.

 126. Bendravardė Rita says:

  Miela, Rita,
  laikas praleistas kartu buvo puikus: nuostabi gamta, maudynės ežere, susitikimai su įdomiais svečiais, maisto gamyba ir ,žinoma, gauta informacija, kurią reikia gerai apmąstyti, susidėlioti ir prisitaikyti sau. Manau, kad „pirmas kartas“ irgi bus nepamirštamas. Ačiū Jums ir Arūnui.

 127. Rasita says:

  Ačiū, Rita, stovykla labai patiko. Džiaugiuosi, kad ryžausi sudalyvauti ir tikrai rekomenduoju visiems, ypač tiems, kurie nuolat užkandžiauja ir taip žaloja savo sveikatą. Ši kelių dienų Jūsų organizuojama ir vedama stovykla, tai vienas iš geriausių būdų sužinoti apie subanansuotą mitybą ir sveiką bei pilnavertį gyvenimo būdą. Dėkui už seminarus ir maisto gaminimo pamokas!

 128. Asta says:

  Ačiū už puikų laiką stovykloje “Sveika ir subalansuota mityba”, didžiulį bagažą žinių ir motyvaciją keisti gyvenimo būdą. Puikūs žmonės, labai graži vieta, emocijų ir energijos šaltinis!!! Ačiū

 129. VITALIJA MORKŪNIENĖ says:

  Seminaras pranoko mano lūkesčius. Nesitikėjau, kad per dvi dienas gausiu tiek daug įvairios informacijos, susijusios su mityba, sveika gyvensena, maisto gaminimu. Labai ačiū Ritai, už tai kuo Ji dalijasi ir gerai praleistą savaitgalį.

 130. Greta says:

  Dalyvavome Pirmo šaukšto stovykloje ir likome labai patenkintos. Kelios dienos subalansuotos mitybos pakeitė savijautą, atsirado daugiau energijos bei sotumo jausmas. Rita – puiki motyvatorė, tikras energijos užtaisas, suteikė daug naudingos informacijos paremtos moksliniais tyrimais bei asmenine patirtimi. Esate puikus pavyzdys, kaip turėtų atrodyti save mylinti moteris spinduliuojanti sveiku moteriškumu. Ačiū Jums už nuoširdžią pagalbą sveikesnio gyvenimo link.

 131. Asta says:

  Visų pirma tai nuostabūs žmonės ir šilta aplinka. Stovykla “ Subalansuota mityba” paliko labai gerą įspūdį, didžiulį bagažą žinių, motyvaciją pradėti gyventi kitaip. Nuoširdus Ačiū Aplinka ir vieta – tikras gamtos stebuklas, pavyko pailsėti ir palikti įtampą.

 132. Edita says:

  Šis laikmetis labai stipriai „užgreitinęs“ visų gyvenimus. Skubame, bėgame, nespėjame. Stengiamės nudirbti visus darbus, pamatyti šalis, paskaityti straipsnius, susitikti su draugais ir padaryti dar daug visokių gerų dalykų. Tačiau visame tame pamirštame svarbiausią dalyką -save. Greitai pavalgome, greitai vaikams ką nors „pakišame“. Taigi, miela Rita, dėkoju Tau už tas valandas, kuriomis primeni mums, kad reikia „atsisėsti“, pagalvoti apie tai kuo mes save „kūrename“, pagalvoti apie tai, ar tuos mūsų nulėkusius kūnus spėja pasivyti mūsų sielos. Žaviuosi tavo energija, sugebėjimais iš nieko pagaminti gėrybę. Kurti ir puoselėti savo aplinkos grožį. Arūnai, žaviuosi tavo mokėjimu palaikyti ir padėti įgyvendinti Ritai jos užmojus. Linkiu stiprybės ir kantrybės. Esat abu žavūs, kūribingi ir nepaprastai darbštūs.

 133. JOLITA says:

  Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras džiaugiasi Jūsų pravestais sveikos mitybos praktinių mokymų ciklais netgi dviems grupėms per vieną dieną. Esame be galo dėkingi už žinias, perteikiamas su meile ir pozityvia energija. Meilė ir pozityvumas – yra patys svarbiausi maisto sudėtyje. Jūsų profesionalumas ir atsidavimas tam, ką darote, žavi ir teikia impulsą kitaip pažvelgti į maistą, į save ir savo sveikatą. Mokymų dalyviai, nuoširdžiai tikiu, keis mitybos įpročius sveikesniais, kad skanus, spalvingas, skalsus, įvairus ir subalansuotas maistas iš ties būtų ir vaistas ir geros nuotaikos pagrindas.
  Linkime Jums visokeriopos sėkmės.

 134. Reda says:

  Sveiki😊noriu išreikšti didžiulę padėką Ritai ir Arūnui už jūsų beribį atsidavimą tam ką darote. Ačiū už jūsų nuoširdumą,už tą energiją su kuria darote perversmus žmonėse ir jų sąmonėse. Man labai pasisekė kad per tokį tumpą laiką gavau tiek daug naudingos informacijos 🤩Ačiū dar kartą ir iki pasimatymo 😍

 135. Jolanta says:

  Kaip stengtumeisi negalvoti apie skaičiukus pase, apie juos po 50-ties kiekvienam primena: kojos, galva, skrandis… Sveikatos ir sveikatinimosi teorijų yra įvairių. Neretai prieštaraujančių viena kitai. Kad kažką pasirinktum, turi patikėti. Žiūrint per LRT į gerb. Ritą, turbūt labiausiai įtikino jos puiki nuotaika ir besiveržianti energija.
  Pabandžiau. Grįžau su dideliu žinių ir potyrių bagažu, energijos užtaisu, lengvesnėmis kojomis. Bandau nurodyta kryptimi eiti toliau. Organizatoriams linkiu begalinės sėkmės! Pakeisti žmonių mąstymą yra sunki užduotis.

 136. RITA says:

  Ačiū, miela Rita už puikų savaitgalį ir už puikias emocijas. Tikrai labai daug sužinojau ir pamačiau kaip galima gaminti paprastai, bet ne prastai. Visiems patarsiu apsilankyti pas jus… Labai esu dėkinga už naujus patyrius… Geros kloties jūsų šeimai…

 137. Regina says:

  Sveiki! Šiandien trečiadienis, bet vis dar gyvenu savaitgalio nuotaika. Labai jums ačiū, Rita, už patirtas geras emocujas, už jūsų šilumą ir nuoširdumą. Kaip ir sakiau – jausmas toks, kad esam seniai pažįstamos, draugės. Ačiū jums už visas pamokas, visus suorganizuotus malonumus. Įsitikinau, kad sveikas maistas yra skanus, nors anksčiau buvau kitokios nuomonės. Svarbu, ką su kuo derinsi ir kaip pagaminsi.
  Nepaprastai patiko jūsų išpuoselėta aplinka, kas irgi prideda geros nuotaikos. Patiko ir moterų grupė. Vyravo šilta ir draugiška atmosfera.
  Tikiuosi, kad jūsų dėka mano sveikata pasikeis į geresnę pusę. Ačiū . Regina

 138. Inesa says:

  Puikus savaitgalis nuostabioje sodyboje prie ežero! Sužinojau daug naujų receptų, sveikatai naudingų produktų, įvairių maisto paruošimo ir patiekimo būdų. Labai turiningas ir įdomus laikas, praleistas Rojaus kampelyje:)
  Ritos maisto gaminimo seminarai yra tikrai unikalus žinių, improvizacijos, malonaus bendravimo ir geros nuotaikos šaltinis! Labai rekomenduoju visiems! Linkiu didelės sėkmės sveikatinant Lietuvos žmones ir keičiant jų požiūrį į maisto reikšmę gerai savijautai, nuotaikai ir gyvenimo kokybei.

 139. Loreta Mališauskienė says:

  Savaitgalis -seminaras pranoko visus lūkesčius ! Ačiū Ritai ir Arūnui. Rytinė mankštelė , prabudinanti kūną , ant rasotos žolės basomis. Gausybė žinių ruošiant maistą, gera nuotaika , nuostabi atmosfera. Jaučiausi nuostabiai. Ačiū 🤗 Jeigu pasitaikys proga, tikrai tikrai verta sudalyvauti .

 140. Milda says:

  Visada galvojau, kad Keto mityba tikrai ne man, kad tai riebi, baltyminė mityba. Ačiū mielai Ritai, kuri paneigė mano įsitikinimus. Ji parodė, su begale įdomia medžiaga su visais paaiškinimais, kad tai labai įvairiapusė, spalvinga, gardi mityba. Kas labiausiai man patinka joje, kad tu jautiesi sotus ir iš 3-4 valgymų per diena liko 2. Tad jei dar abejoji šia mityba, bet labai norisi to užtikrintumo, noro sužinoti ir išmokti maitinti pagal Keto, linkiu praeiti Ritulės vedamus kursus. Ačiū Ritule dar kartelį už viską ir tikiuosi dar susitiksim 😊!!!

 141. Kristina says:

  Kas dar abejojate, ar Jums to reikia, bet norite savo mitybą keisti ir suprasti kas, kada ir su kuo valgoma-tikrai patariu išklausyti 6 savaičių seminarą. Formatas labai patogus net ir labai užimtiems. Konkretumas, gilios žinios , argumentai-tai ką Rita turi ir dalinasi su kitais. Kiekvienas patarimas ar rekomendacija pagrįsta teorija, kodėl taip reikia-o tai turi liekamąją vertę, nekalbant apie receptus…
  Ačiū. Seksiu Jus ir toliau.

 142. Grazina Stasiukyniene says:

  Štai ir baigėsi studijos “Pirmo šaukšto akademijoje” Ir kažkaip sekančią dieną pasidarė labai liūdna, kad nebegirdėsiu mielos Ritos paskaitų ir jos mielo bei nuoširdaus balso!
  Kuo man buvo patraukli ši akademija: pirmiausia mane sužavėjo sakinys, kad nereikia mėtyti maisto! Priešingai negu kitais atvejais apie tipo teisingą mitybą; pareisite namo ir ištuštinkite šaldytuvą!Tipo, viską išmeskite ir pradėkite nuo nulio!
  Čia viskas buvo kitaio! Ačiū,miela Rita, uz mokymą teisingai pasirinkti!
  Aš asmeniškai nuėjau labai daug kelių savęs pažinimo link. Bet tik čia pajaučiau, kad atradau save!
  Kaip seniai reikėjo tokio lygio mokymų! Tik nesustokite, miela Rita!
  Ir toliau padėkite mums tobulėti ir sveikai gyventi!
  Ir dar: mane labai sužavėjo Jūsų daroma mankšta. Ji yra tobula, manau, kiekvienai iš mūsų!
  Nuoširdus ačiū Jums ir iki naujų susitikimų!

 143. Vilma Murauskienė says:

  Baigiau lieknėjimo kursą ne todėl, kad norėčiau sulieknėti, o todėl, kad norėjau išgirsti nuosekliai išdėstytą informaciją apie subalansuotą ir sveiką maitinimąsi, išgirsti svarbius akcentus, kaip organizmą aprūpinti reikalingomis maistinėmis medžiagomis. Poreikis sužinoti šią informaciją atsirado, deja, tik tada kai vienas šeimos narys susirgo. Paaiškėjo, kad netoleruoja glitimo, pieno produktų, kiaušinių ir , suprantama, cukrus- tabu. Vieno šeimos nario bėda – visų bėda. Atrodė beveik pasaulio pabaiga – nebėra ko valgyti. Ko griebtis? Ką gaminti? Ką pirkti parduotuvėje, jeigu niekas netinka? O kaip pradžiuginti ir palepinti save jeigu negalima nei pyragėlių, nei kitokių „skanumynų“ (dabar jau kabutėse, nes žinios apie šių patiekalų sudėti priverčia į juos pažvelgti kitomis akimis)? Jautiesi toks nuskriaustas gyvenimo. Pradėjau nuo Ritos knygų. Jos puikios, receptai – paprasti ir aiškūs ir, ypatingai nuostabu, kad skanūs. Bet pamatyti gyvai kaip Rita gamina, išgirsti jos paskaitas – dar kitokia patirtis. Buvau keliuose realiuose seminaruose Pirmo šaukšto studijoje. Noriu, kad maisto gaminimas būtų ir improvizacija, ne tik aklas sekimas receptu, o tam reikia suprasti kas, kaip ir kodėl, todėl dalyvavau 6 savaičių lieknėjimo kurse on line (iš tikrųjų nepaprastai patogu sutaupyto laiko kelionėms prasme, o informacijos perteikimo kokybė, informatyvumas, įliustravimas skaidrėmis -10 balų). Informacijos labai daug, dar reikės laiko ją įsisavinti, bet atsirado drąsos ir džiaugsmo supratus (ir jau gaminant), kad sveikas maistas yra įvairus, skanus, sotus, džiuginantis akį, kad galima pasilepinti sveikais ir skaniais saldumynais. Aš atradau naujų man daržovių ir kruopų, sužinojau, kad šakninės daržovės gali būti valgomos žalios arba lengvai termiškai apdorotos, o ne pervirtos kol „išvirs“( burokėlių, batatų aš net neragaudavau neapdorotų karščiu)! Atradimas – sveika balta mišrainė su sveiku majonezu! Ir dar daug kitų atradimų buvo ir bus ateityje… Svorio kritimas- „pašalinis“ efektas atsisakius cukraus ir glitimo turinčių produktų (mūsų šeima su Ritos receptais jau gerus 6 mėn.) Rita tiesiog „taškosi“ savo energija ir noru pasidalinti žiniomis. AČIŪ Jums, Rita.

 144. Sigita says:

  Baigiasi rytoj on line subalansuotos mitybos programa su Rita.
  Viduje ramybe, ka rodo veidrodis nebe taip jau ir svarbu. Svarbiausia atsirades lengvumas galvoje, nes gavau tiek daug info, kurios net nesitikejau. Atsakiau sau i visus klausimus, kurie mane kamavo daug metu- kodel butent tam tikrose vietose kaupiasi riebalai, supratau kodel nekrito svoris, nes valgiau visiskai netinkamus maisto derinius. Pradejau su kiekvienu valgymu valgyti darzoves ir alkio priepuoliai kazkur tai pradingo, darzoves po 2 savaiciu pasidare be galo saldzios. Pats didziausias stebuklas , kad per visas 6 savaites nesuvalgiau nei karto jokio pyrago is parduotuves, torto ar ledu. O svarbiausia net nenorejau. Ritos sudarytas meniu parode kaip teisingai reikia maitintis ir kaip tai lengva. Ismokau planuoti mityba i prieki ir apsipirkti parduotuveje. Viskas apsiverte aukstyn kojomis- dabar mesos skyrius is pirmos vietos stovi pacioje paskutineje vietoje o karaliauja spalvotu darzoviu skyrius.
  Supratau, kad esu visiskai uzsirugstinusi, hormonu sistema visiskai issiderinusi, bet visiskai del to neliudziu nes Ritos deka suzinojau, kad visa tai galima sutvarkyti. Tad dabar mano uzduotis- gerai issimiegoti, subalansuotai maitintis ir visiems sypsotis. To linkiu Jums visiems. ACIU MIELA RITA.

 145. birutecerk says:

  Sveiki,
  Labai dziaugiuosi, Rita, kad susipazinau su Jumis.
  Is Jusu paskaitu suzinojau labai daug naujo.
  Labai skanus jusu patiekalai… Anksciau as valgiau labai mazai darzoviu, ypac ziema…o dabar viskas pasikeite 👌 kai kuriu darzoviu visai nenaudojau savo racione.Niekada neskaiciau etikeciu ant produktu, tik pasiziuredavau galiojimo laika.
  Svoria per 6savaites nukrito- 6 kg. Pradejau daryti manksta. Nuotaika puiki,energijos daug… Dar nezinau ar „nutruksiu“ ar ne., bet stengsiuos laikytis sveikos mitybos principu 😊
  Dekoju Jums uz patarimus ir palaikyma ⚘

 146. Regina says:

  Laba diena, štai ir baigiasi šešios savaitės įdomaus, o kartu ir atsakingo mokymosi keisti savo gyvenimą, ko pasekoje kardinaliai keičiasi ir savijauta, laikotarpis. Ačiū Ritai už tai, kad sugeba paprastai, žaismingai pateikti sudėtingus mūsų organizme vykstančius procesus, atkreipti dėmesį į tai, ką mes dedame ant stalo, ką gi iš tiesų valgome. Visiškai per tą laikotarpį pasikeitė skonio receptoriai, be ,,kančių“ atsisakiau saldumynų, ką laikiau sunkiai įgyvendinamu dalyku. O ir maisto įvairovė kokia, kokios gražios mano pačios pagamintų patiekalų foto, ko tikrai jau nesitikėjau. Kai pasakėte, kad reikės siųsti patiekalų nuotraukas, pagalvojau, kad bus sunku, tačiau tai tikrai drausmina ir labai smagu, ypač peržiūrint kiek čia visko daug pagaminau…. O ir svarstyklės gražiau (man priimtiniau) skaičiukus rodo. Tad ačiū, Rita, už kantrybę, žinias, pamokymus ir patarimus, už visą kartu, nors ir elektroninėje erdvėje praleistą laiką. Sėkmės Jums, o aišku ir sau, kad panaudoti žinias teisingai, kad ,,veidrodėlis“ rodytų gražų, širdžiai mielą vaizdelį …..

 147. Dalia says:

  On-line kursai.
  Gyvenu intensyvų gyvenimą, ieškojau – lengvo ir greito būdo pakeisti mitybos įpročius, išmokti lengvų ir greitų maisto gaminimo receptų, valgyti – sveikai, skaniai, sočiai ir kad lėkštės vaizdas džiugintų akį. Rekomenduoju on-line kursus, tai neįkainuojama patirtis ir inveticija į save. Pastangų šiek tiek įdėti reikės, bet rezultatas – stulbinantis. Išdrįsk – pradėti !

 148. Violeta says:

  Laba diena.
  Skaitau labai daug gražių atsiliepimų prie kurių prisidedu ir aš. Šešių savaičių mokymai buvo labai naudingi, pakeičiau požiūrį į mitybą. Pagal jūsų rekomendacijas, išmokau kitaip maitintis. Susitvarkė mano skrandis, nebekyla rūgštingumas, nenaudoju jokių rūgštį mažinančių medikamentų. Išmokau valgyti daug daržovių kurių tiek nevalgydavau, nes maniau, kad jos man nevirškina, negalėjau valgyti česnako dabar galiu. Jaučiuosi daug sveikesnė ir turiu daugiau energijos. Labai esu dėkinga dukrai kuri rekomendavo man sudalyvauti jūsų programoje. Pradėjusi net neįsivaizdavau, kad viskas gali taip kardinaliai pasikeisti. Miela Rita labai esu jums dėkinga už jūsų rūpestį, konsultacijas, linkiu Jums kuo didžiausios sėkmės. Labai rekomenduočiau visiems sudalyvauti šioje programoje ir pabandyti pakeisti požiūrį į mūsų mitybą.

 149. BIRUTĖ says:

  Labas vakaras Rita, norėjau padėkoti už suteiktas žinias apie maisto produktus, bei jų gamybą.Man tai labai didelis pasiekimas, kadangi maisto gamyba tai nėra mano sritis ir aš labai nemėgstu jo gaminti.Pasirodo viską galima pakeisti ir po šių kursų aš atradau savyje didžiulį norą gaminti, bandyti dar ir dar ir džiuginti savo skrandį sveikais produktais ir visada jaustis sočiai.Be maisto gamybos džiaugiuosi ir numestais keliais kilogramais.Stengsiuos ir toliau sveikai maitintis ir labai lauksiu sekančių susitikimų ar online kursuose, ar savaitgalis sodyboje.Visur gera mokytis iš jūsų ir pasikrauti savo žinių bagažą.Ačiū Jums labai už kartu praleistą laiką, malonų bendravimą ir žinias.Iki sekančių susitikimų.

 150. Nijolė says:

  Ką tik pasibaigė 6 savaičių On line pokyčių programa. Atsiliepimai tik patys gražiausi ir šilčiausi. Visų pirma tai yra dėmesys kiekvienai, jaučiamas didžiulis rūpestis , į užduodamus klausimus atrašoma visada ir greitai. O svarbiausia, Rita yra puiki sveikos mitybos specialistė, sukaupusi didžiulę patirtį, kuria dalinasi su kiekviena iš mūsų, jei tik panorėsime. Viso mokymo metu džiaugiausi atrastais naujais maisto deriniais, o svarbiausia, kad gaminimas yra nesudėtingas ir greitai paruošiamas. Per visas 6 savaites šitaip maitinantis nesuvalgiau nei vieno saldainio, ar šokolado gabalėlio, nes saldumynų visai nesinorėjo. Džiugina ir numesti keli kilogramai. O labiausiai tai džiugina gera savijauta. Supratau, kad kaip maitiniesi, taip ir jautiesi.

 151. Jolanta says:

  Gera žinot, kad esat. Jog rūpim jums. Kad vakare išgirsim žodį „puiku“, „super“ arba parašysit kokį nors patarimą. Nepamenu, kada taip lengvai ir gerai jaučiausi. Numečiau 6kg, o atrodo didžiulį pilną maišą nuo savęs. Kiekviena diena šviesesnė, su geresnėmis emocijomis ir potyriais. Esu neapsakomai jums dėkinga už visas žinias, patirtį ir informaciją. Už palaikymą. Toliau viskas priklausys nuo manęs pačios. Kaip laikysiuos patarimų ir ar tai taps mano gyvenimo būdu. Jau susidomėjo kelios draugės, kai papasakojau apie savo pasiekimus. Dabar žinau, kad ir po 50 metų gali blizgėti akys. Supratau, kad tiktai būdama sveika galėsiu realizuoti save. AČIŪ!

 152. Daumantė says:

  Rita, ką rašysiu nėra pliusų- minusų skaičiavimas, tiesiog išsakysiu savo mintis ne ataskaitai, o draugei.
  Nerašau, ką man davė, išmokė jūsų kursai – tą mažiau ar daugiau duoda visi, tik priklauso nuo savęs, kaip tuos mokymus priimi ir vykdai.
  Man labai labai patiko rūpestis ir nuoširdumas , manau tai yra ir turi būti jūsų viso mokymo pagrindas.
  Jūsų didžiausi pliusai:
  1.pradedate rūpintis 1 savaite prieš kursų pradžią ir rūpinatės jiems pasibaigus
  2.sekmadienio 15 min pokalbiai,
  3.klausimai – atsakymai bet kada,
  4.nuoširdumas, kurio nesuvaidinsi.

  Visų kursų metu nei sekundei nepasijaučiau „komerciškai“, kai sumoki ir lauki , na ką dar man pasiūlys, kad būtų pateisinti pinigai? Čia pats didžiausias jūsų pliusas, nes jauti , kad rūpi ir kad tau TIKRAI nori padėti.
  Neieškokite , Rita, minusų, mes jau tokie, kad minusus randame ten, kur jų net nėra ir dar baisiausia, jaučiame didelį pasitenkinimą jų ieškoti.

  Linkiu jums sėmės , mums tikrai jūsų reikia. Pagalvokite apie mokymų pratęsimą, nes byzūnėlio vis dar reikia. Gal tai jau nebūtų antradienio 1,5 val. mokymai, gal būtų trečiadienio 15-20 min, bet mes siųstumėme valgio nuotraukas, sulauktume komentarų, o gal važiuotume mokytis ir „dirbti“ į Molėtus (2-3 klasę).

  Ačiū už ištvermę, ryžtą, nuoširdumą ir MEILĘ kiekvienam !!!!!!!
  Labai labai nenoriu šiandien baigti mokymų !!!!!

 153. Nijolė says:

  Tik pačios nuostabiausios emocijos, tik patys gražiausi jausmai ir šilti prisiminimai po šio savaitgalio praleisto RA viloje pas nuostabius šeimininkus Ritą ir Arūną. Atrodo parvažiavai iš kažkur į jaukius šiltus namus, kur esi laukiamas ir mylimas. Nuoširdus ačiū jiems. Tai žmonės, kurie duoda ranką, renkantis eiti pokyčių keliu, dalinasi savo patirtimi, žiniomis, moko, pataria, priima tokius kokie esame. Geras ir lengvas jausmas buvo pajutus artumą su pirmą kartą sutiktais žmonėmis. Užteko ir romantikos prie žvakių, ir klegesio, juoko ir visko visko, nekalbant apie nuostabius patiekalus, atrastus derinius ir skonius, nepatirtus pojūčius , naujas ir primintas žinias, tiesas. Lieka tik žavėtis ir sekti tokiais žmonėmis.O kad pajusti tai ką skaitote atsiliepimuose ir neduok dieve pagalvoti, kad gal čia tik ditirambai, patariu visiems 1000 procentų pabūti su Rita ir Arūnu RA viloje, ar kartu keliaujant ar bet kur kitur juos sutikti savo gyvenimo kelyje. Pasaulis jau toks, kad karūnos paveldimos tik pasakose. Realybėje jos užsitarnaujamos tiek prieš save, tiek prieš aplink esančius žmones. Laimingi tie, kurie tai suvokia anksčiau. manau, kad Rita ir Arūnas tikrai jau yra karūnuoti. Kuo didžiausios sėkmės jiems ir didelis didelis AČIŪ. Ir dar… viską vakar gražią saulėtą pavasario popietę apvainikavo skrendančios gulbės. Juk tai kažkokia mistika…ir viskas tikrai ne veltui…

 154. Daumantė says:

  Grįžau po pasakiško savaitgalio namo, papasakojau šeimai ir sėdau rašyti apie nuostabiai praleistą savaitgalį sodyboje pas puikius, svetingus, draugiškus žmones – Ritą ir Arūną. Jei paklaustų kur buvau, tai pasakyčiau nieko nepagražindama – tūkstančio ir vienos nakties pasakoje, tik man pasisekė labiau- naktys ir dienos buvo dvi !!!
  Ritą atradau po „Stiliaus“ laidos sausio mėn. ir supratau, kad ši trapi, bet ryžtinga moteris yra tai, ko man šiandien reikia – kai kamuoja sąnarių, aukšto spaudimo na, žinoma, ir antsvorio problemos. Nieko nelaukdama užsirašiau į 6 savaičių kursus, kurių metu išmokau ir dar vis mokausi sveikai gyventi. Tačiau nuo jaunystės man “ nesiseka draugauti“ su maisto gaminimu. Kai atsirado laisva vieta paskutinėje vasario mėn. savaitgalio stovykloje, labai apsidžiaugiau, nes, pamaniau, pildosi mano visos svajonės.
  Savaitgalis buvo PA-SA-KIŠ-KAS !!! Tiesiog viskas sekėsi nuo pradžių- pasnigo, suvažiavo puikūs, humoro jausmą turintys bendraminčiai, apie šeimininkų žinių pasidalijimą, paskaitas, maisto ruošimą bei mankštas, galėčiau kalbėti nesustodama, tačiau apibūdinti užtektų dviejų žodžių – tai buvo labai NUOŠIRDU ir TIKRA.
  Labai noriu padėkoti savo nuostabioms kambariokėms : vilnietėms Saulei ir Aušrai, su kuriomis praleidau visą laisvą laiką. Ačiū, merginos, jūs nuostabios.
  Jei norite pradėti sveikai gyventi šiandien, atraskite laisvą minutę, parašykite, paklauskite ar paskambinkite šiems nuostabiems žmonėms – jie visada atras laiko, atrašys, patars. Bet geriausia, jei galite sau leisti – atvažiuokite pas šeimininkus į savaitgalio sveikatingumo paskaitas bei sveiko maisto ruošimo pamokas ir jūs tikrai atrasite, ne naują, bet primirštą sveikos gyvensenos pasaulį.

  Ačiū, Rita ir Arūnai, norėčiau dar kartą pabūti su Jumis kitoje pasakoje.

  Daumantė

 155. Jolanta says:

  Realybė pranoko lūkesčius. Nepaprastai svetingi, dosnūs ir turtingi žiniomis žmonės. Jauki atmosfera. Bendra maisto gamyba, pasidalijimai, vakarienės prie žvakių, skambant romantiškai muzikai. Skanus ir sveikas maistas. Ypatingai lengva savijauta pavalgius. Ekskursija po Inturkės gyvenvietę. Pirtelė su kvapnia arbata ir bambukinių lazdelių masažu. Galėčiau dar vardinti ir vardinti įspūdžius. Bet – nuvažiuokit. Tikrai nesigailėsit. Šeimininkai čia atiduoda visą širdį.

 156. Jolanta says:

  Realybė pranoko lūkesčius. Nepaprastai svetingi, dosnūs ir turtingi žiniomis žmonės, jauki atmosfera. Bendra maisto gamyba, pasidalijimai, vakarienės prie žvakių, skambant romantiškai muzikai. Skanus ir sveikas maistas, ir ypatingai lengva savijauta pavalgius. Ekskursija po Inturkės gyvenvietę. Pirtelė vakare su kvapnia arbata ir bambukinių lazdelių masažu. Galėčiau dar vardinti ir vardinti įspūdžius. Bet -nuvažiuokit. Tikrai nesigailėsit. Šeimininkai čia atiduoda visą širdį.

 157. Ingrida says:

  Sveiki, mielieji. Vis dar neapleidžia nuostabios emocijos, po nerealaus savaitgalio Molėtuose, su nepakartojamo gėrio žmonėmis. Noriu, savo vidine emocija, pasidalyti su jumis, pirmo šaukšto skaitytojai🤗.
  Sausio savaitgalį, Ritelė ir Arūnas, padėjo atrasti vidinę ramybę, sudėlioti, į smegenų vingius😊, informaciją, kuri reikalinga kiekvienam žmogui, tik labai mažai, iš kur jos galima pasemti. Tą savaitgalį mes jos gavome su kaupu, nes susibūrėme pas ateities Mokytojus, kurie tikrai verti didžiosios raidės😍👌. Mūsų grupėje visi likom švelniai apsvaigę, nuo informacijos, mankštos, maisto ruošimo, o ypač, nuo žmogiškos šilumos, kuria spinduliuoja Ritelė ir Arūnas😻.Didelis jiems Ačiū 😘🥰😍
  Visiems skaitantiems ir dar neapsisprendusiems noriu pasakyti, nuvažiuokie, prisilieskite, išgirskite ir suprasite, kad mūsų ir mūsų ateitiems kartom įmanoma gyventi sveikiems ir laimingiems, kai žemėje vaikšto tokie, Dievo dovanomis ir mokslo informacija, apdovanoti žmonės.
  Mes, su dukryte, būsime dėkingos😍🥰😘🤗
  Ritele ir Arūnai, tegul visada jus supa Meilė, Gėris ir Visata. Būkite laimingi🤗😘

 158. Aušra says:

  Praėjo savaitė po stovyklos, mintys ir emocijos susigulėjo , tačiau išaugo sparnai, galiu pasakyti , kad ši Jūsų stovykla tai kaip šviežio vėjo gūsis mūsų galvose ir virtuvėse , nei minutės nepasigailėjau, kad buvau pas Jus ir su Jumis, nes dabar kiekviena diena tai ieškojimų ir atradimų diena, gero ir skanaus maisto, gerų emocijų, geros savijautos diena. Keto duona, lęšių makaronai, bulvių ir salierų sriuba, kakavos sviesto šokoladas su džiovintais vaisiais ir riešutais, pica kurios padas iš kopūstų, morkų ir svogūnų, bolivinių balandų košė ir t.t. kas išbandyta tik per savaitę, o kiek dar neišbandyta. Maistas gal ir ne svarbiausias dalykas gyvenime, tačiau sveikas, kokybiškas, naudingas ir dar skanus maistas, kokį propaguojate Jūs tai mūsų geros sveikatos ir kokybiško gyvenimo dalis . Rita ir Arūnai, didelis ačiū Jums už tai ką darote, nes Jūs keičiate žmonių mąstymą ir gyvenimą.

 159. Laima says:

  Miela Rita,
  Didžiausias dėkui už pastangas padaryti žmones laimingesnius. Galiu drąsiai pasakyti kad mitybos programa tik per vieną mėnesį pakoregavo mano gyvenimo kryptį sveikesniu keliu visam laikui. Žinoma tai priklauso nuo mano noro ir valios pastangų. Tik per vieną mėnesį buvo gražu žiūrėti į save veidrodyje (numečiau keturis kilogramus),atsisakiau cukraus ir baltų miltų ir visko pasiekiau su Jūsų pagalba lengvai,paprastai ir labai skaniai. Atradau naujų skonių, ko anksčiau nevalgiau tas pasirodė labai skanu. Galybė naujų nesudėtingų receptų pagilino mano žinias kaip sveikiau maitinti savo šeimą. Atradau kad galima valgyti mažiau mėsos nes yra kuo ją pakeisti. Žodžiu,man šie kursai tai investicija į ateitį – savo ir mano šeimos. Tai labai lengvas būdas tapti sveikesniu, geresniu ir perduoti šias vertybes savo vaikams. Ačiū Jums už tai.

 160. Elena says:

  Turbūt pastebėjote, kad vieni žmonės skundžiasi, jog nieko nespėja, tai priklauso nuo žmogaus prioritetų susidėliojimo… O tie, kurie padaro daug, sugeba rutininių darbų kiekį sumažinti iki minimumo, pagrindinį dėmesį skirdami dalykams, kurie jiems svarbiausi. Kitaip tariant, jei jūs žinosite, kas šiame gyvenimo etape jums aktualiausia, tai neplanuotų darbų lengviau atsisakysite. Juk kiekvienas neplanuotas darbas atima jūsų laiką. Aš tai suvokiau tik tuomet kai rimtai nusiteikiau pagerinti savo išvaizdą ir savijautą. Ir aš paskambinau Ritai… Nuo šios akimirkos pasikeitė mano mastymas… Prieš 5 metus, likimo valia, atsidūrėme Egejaus jūros saloje, tada net nesuvokiau, kad tas gyvenimo būdas, kuri turėjome priimti , nes kitos galimybės neturėjome, buvo pirmas skambutis keisti mitybos įpročius. Daržovės, vaisiai, žuvis, mėsa ir riešutai sudaro Viduržemio jūros dietos pagrindą. Bet tada apie tai net nepagalvojau, nes dėl tam tikru aplinkybių kitaip maitintis neturėjome galimybės. Per 10 atostogų dienų numečiau 7 kg. Buvau labai laiminga. Bet grįžau prie įgimtų įpročių ir per labai trumpą laiką gražinau savo kūnui tuos numestus kilogramus su kompensacija. Tikriausia kiekvienam ateina tas stebuklingas momentas, kada tu supranti, kad be pagalbos pakeisti savo įpročiu negali. Rita tai mano gelbėjimo ratas. Aš užsirašiau į mėnesio lieknėjimo kursą. Jos dėka supratau kuo nori mano organizmas, per tą laiką numečiau 12 kg. Mano svoris ne auga, pamažu jis krenta. Bet svarbiausia, aš išmokau suprasti savo organizmo norus, išmokau gaminti tuos patiekalus, kurie yra ir skanus ir naudingi. Man nereikia save ribuoti, aš žinau kiek ir kuo man reikia.
  Rita, be galo tau dėkinga už tai.

 161. Skaidrė says:

  Radviliškiečių vardu labai noriu padėkoti Ritai už šiltus, jaukius vakarus, skleidžiant žinias apie sveiką ir skanią mitybą. Kolektyvai, kuriuos aplankėte siunčia didžiausią padėką ir šilčiausius linkėjimus, neblėstančio optimizmo. O nuo visuomenės sveikatos biuro kolektyvo – tikėjimo, kad dar susitiksime.

 162. Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras says:

  Džiaugiamės, kad lapkritį palydėjome labai prasmingu susitikimu su Rita ir Arūnu, dėkojame už suteiktas žinias, linkime išlikti tokiems energingiems, geranoriškiems ir sakome: iki kitų kartų!

 163. Violeta says:

  Ritos ir Arūno apsilankymas Biržuose sulaukė didelio susidomėjimo. Gausiai susirinkusiems paklausyti paskaitos „Valgykime paprastai, bet ne prastai“, Rita papasakojo ne tik apie mitybą, bet ir apie sveiką gyvenimo būdą. Sužinojome, kad valgyti skaniai ir sočiai nėra nei sudėtinga, nei brangu ir netgi nebūtina atsisakyti to, prie ko žmogus yra pripratęs. Ritos knygos apie tinkamą mitybą „Pirmas šaukštas“ ir „Sveikata nuo pirmo šaukšto“ biržiečių buvo tiesiog išgraibstytos.
  „Aušros“ pagrindinėje mokykloje vykęs užsiėmimas su maisto degustacija nenuvylė nė vieno dalyvio. Pasitelkusi į pagalbą mergaites, Rita per trumpą laiką pagamino net kelis patiekalus. Viskas tiesiog tirpo burnoje! Kas galėjo patikėti, kad sveikas maistas gali būti toks skanus, sotus ir taip greit paruošiamas!
  Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dėkoja Ritai ir Arūnui už nuoširdumą, patarimus ir tikisi naujų susitikimų.

 164. Smila says:

  Prieš kelias dienas grįžau iš Ritos ir Arūno organizuotos kelionės po Kretą. Įspūdžiai ir prisiminimai iš šios saulėtos, svetingos salos tiek mane užvaldė, kad būtinai noriu jais pasidalinti su visais, kurie mėgsta aktyvų poilsį, kuriems patinka bendrauti, pažinti, mokytis, kurie ieško naujų patirčių ar svajoja keisti savo gyvenimo būdą. Visos savaitės programa apgalvota iki smulkmenų. Spėjome ir mankštintis, ir maudytis, ir keliauti į alyvuogių aliejaus spaudyklą, vyno gamyklą, ėjome kalnų tarpekliu, ragavome vietos gėrybių – avių ir ožkų sūrių, dieviško jogurto su kalnuose bičių surinktu medumi. Nors seniai domiuosi sveika mityba, tačiau Ritos ir Arūno paskaitos iš naujo įkvėpė dar labiau domėtis ir gilintis, kaip maistas veikia visų mūsų sveikatą, energiją ir emocijas. Be galo smagu buvo susipažinti su vietiniais gyventojais, patirti jų svetingumą ir nuoširdų norą bendrauti, pasakoti apie savo gimtąją salą. Žaviuosi jų darbštumu ir gebėjimu džiaugtis gyvenimu. Kreta užbūrė mane kalnų didybe, šilta Viduržemio jūra ir sveikatą stiprinančiomis gamtos gėrybėmis. Pasiilgsiu jos…

 165. Alvina says:

  Mielieji Rita, Arūnai, Ačiū už nuostabų ,turiningą savaitgalį jūsų stovykloje.Jūs ne tik puikūs profesionalai sveikos mitybos srityje , bet ir sugebate perduoti sukauptą patirtį paprastai ir nuoširdžiai, tad kiekvienas klausęs jūsų gali patikėti kad viskas įmanoma , tik noro reikia ir tikslo siekimo.Ačiū už žinias apie subalansuotą mitybą,skanius , sveikus ir greitai paruošiamus receptus , asmeninius patarimus , už pasidalintas jūsų daržo gėrybes , pirties malonumus. Rekomenduoju visiems šią stovyklą , siekiantiems sveiko, kūrybingo gyvenimo .Būtinai dar grįšime 🙂

 166. director-9794 says:

  Rusgėjo 13-15d dalyvavau stovykloje“Noriu ilgalaikių pokyčių“.Labai patiko tiek praktiniai,tiek teoriniai užsiėmimai.Sužavėjo Ritos žinios ir praktiniai mokymai kaip sveikai ruošti maistą.
  Arūno vedamos rytais mankštos visus nuteikė darbingai visai dienai.
  Rekomenduoju visiems kas rūpinasi savo sveikata.
  Edmundas

 167. Giedrė Vaidotienė says:

  Kiekvieną kartą išaušus trečiadienio rytui suvirpa širdis. Taip širdis virpėjo penkis trečiadienio rytus, nes vakarais Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure sulaukdavom Ritos ir Arūno! Nedrąsiai pradėjus kelionę po neatrastą skonių ir derinių karalystę po truputį sulaukdavome vis daugiau norinčių dalyvauti seminaruose, kol galiausiai buvo sunku visus sutalpinti mūsų įstaigos patalpose. Kiekvienas seminaras vis kitoks – turtingas ne tik žiniomis, bet ir skoniais, produktų deriniais, receptais. Labiausiai visus stebino Ritos gebėjimas iš pačių paprasčiausių ir netikėčiausių produktų pagaminti nuostabiai skanų patiekalą. Gyvenimui prikelti seniai pamirštus ir nenaudojamus produktus, suteikti jiems naują skonį. O kiek daug produktų net nežinojome kaip valgyti, kaip tinkamai paruošti, kad jie būtų skanūs, subalansuoti, sveiki! Po kiekvieno seminaro dar ilgai netildavo diskusijos, sulaukdavome vis geresnių atsiliepimų, tad pasibaigus paskutiniam seminarui žmonės plojo, dėkojo ir nenorėjo niekur eiti. Labai tikimės dar ne kartą susitikti ir pratęsti tik pradėtą pažinimo kelionę!

 168. daina.cerniene says:

  DAINA Č.

  VILA RA STOVYKLA 2019-06-18

  Netikėta žinia – Molėtų stovykla!
  VILA RA-atradimų sala!
  Viskas man naujiena: receptų gausa
  Ir nepakartojama vadovė Rita.
  Vila RA – karalystė tikra
  O Arūnas-viskam atrama!

  Išvažiuoju linksma,
  Nes viltis amžina,
  Kad gyvenimo kely
  Galėjau pabūti šalia!
  Siunčiama padėka,
  Nes receptų knyga
  Bus nauja man Meka.

 169. Daiva says:

  Pirma pažintis su Rita įvyko 2017-12-11, kuomet Molėtuose vyko pirmosios knygos pristatymas „Pirmas šaukštas“. Pavartydavau knygą ir galvodavau, kad vienai matyt žengti teisingu mitybos keliu nepavyks, reikia palaikymo ir patarimo. Draugių tarpe pamačiau dailėjančias figūras, linksmėjančius jų veidus. Pasiteiravusi supratau – priežastis subalansuota mityba, į kurios kelią veda Rita. 2019 metų žiemos pabaigoje atsidūriau Ritos sodyboje, keturių ketvirtadienių paskaitose apie subalansuotą mitybą. Mane sužavėjo patiekalų paprastumas, skonis, grožis ir jų teikiama nauda. Pasiryžau keturių savaičių lieknėjimo ir sveikatingumo kursams online , kuriuos veda Rita. Pamesti kilogramai tik aisbergo viršūnė, iš gautos naudos, ir tai ne pabaiga. Pasikeitus mitybos įpročiams, aš valgau skaniau, sveikiau, jaučiuosi ne tik kūnu lengvesnė, bet ir mintyse. Supratau, kad žodis „dieta“ mano gyvenime neegzistuos. Jei anksčiau maniau, kad vienokio ar kitokio patiekalo valgyti negalima, norint sulieknėti (o draudžiamas vaisius juk skanesnis, ane?), dabar aš TIESIOG suvokiu, kad tų patiekalų aš tiesioj nevalgau. Jie ne man. Ir save pamilau iš naujo. Rita puiki psichologė. REKOMENDUOJU į savo sveikos gyvensenos kelią pasikviesti Ritą ir drąsiai žengti klausant jos patarimų ir rekomendacijų.

 170. Rima says:

  RIMA 2019 05 31
  Didžiausia padėka Ritai už puikiai organizuotą 4 savaičių on line seminarą. Ritos gebėjimas įtaigiai formuoti sveikesnį supratimą apie mitybą, įsiklausyti į patarimus, davė puikius rezultatus. Sveikata pagerėjo, kūno linijos pagražėjo ir atsirado daugiau energijos. Negaliu atsistebeti Ritos išmone, žiniomis ir nuoširdumu. Buvo didžiulis malonumas 4 savaites gaminti sveikus ir labai skanius patiekalus pagal Ritos receptus ir įsitikinti, kad subalansuota mityba nėra brangi. Linkiu visiems, besirūpinantiems sveikata ir savo kūnu, turintiems norą iš esmės pakeisti mitybos įpročius ir maisto kiekį į kokybę, pasirinkti malonų bendravimą su Rita.

 171. Smila says:

  Noriu su visais pasidalinti nuostabiais įspūdžiais, kuriuos patyriau savaitgalio stovykloje, vykusioje Ritos Šilenskienės viloje Ra. Visas stovyklos laikas buvo puikiai organizuotas. Rytais skubėjome į ciguno mankštą lauke , klausėmės Ritos naudingų ir įdomių paskaitų apie moters sveikatą, apie tai, iš kur atsiranda negalavimai, ligos. Ritos patirtis ir žinios, kaip gaminti sveiką maistą, kaip derinti produktus, kaip maitintis, kad būtum ir sotus, ir sveikas, kaip gyventi be dietų ir neturėti viršsvorio -yra neįkainojamos. Didžiausias džiaugsmas ir malonumas buvo šeimininkauti Ritos virtuvėje, nors pati nesu mėgėja ruošti maistą. Bet Rita taip moka įtraukti į šią veiklą, kad nejučia atsiranda įkvėpimas ir noras gaminti skaniai, sveikai ir tuo džiuginti savo šeimos narius ir draugus. Ačiū, Rita, tau už tavo neišsenkančią energiją ir sklindančią šilumą.

 172. Renata says:

  Ačiū Ritai už turiningą savaitgalį TAO MEILĖS IR SUBALANSUOTOS MITYBOS stovykloje šalia ežero esančioje viloje RA. Gamta pasakiška, aplinka idealiai sutvarkyta, ramybės oazė. Iš stovyklos grįžau pilna entuziazmo gaminti daug sveikiau ir daug skaniau. Šeimininkė Rita yra paprastas, nuoširdus žmogus, kuriai esu begalo dekinga. Širdingai Jums ačiū ir sėkmės ????

 173. Irma says:

  Esu be galo dėkinga Ritai už man suteiktą galimybę nemokamai išklausyti lieknėjimo ir sveikatinimosi kursus online. Rekomenduoju visiems dalyvauti Ritos skelbiamuose konkursuose ir laimėti puikius prizus! Neturėjau nei svorio, nei didelių sveikatos problemų, bet seniai domėjausi sveika mityba ir labai žavėjausi Ritos sugebėjimu sveikai ir skaniai maitintis. Džiaugiuosi, kad prisijungiau, nes gavau tiek daug neįkainojamos informacijos, žinių ir suvokimo! Ritos kursas turėtų būti dėstomas mokyklose, tuomet mažiau žmonių sirgtų lėtinėmis ligomis. Viskas priklauso tik nuo mūsų pačių. Nepaisant to, kad maisto pramonė kiša mums ne tik nevertingą, bet ir nuodingą maistą, mes galime atsirinkti sveikus produktus, patys gamintis, ir būti sveiki ir energingi. Ir tai nekainuoja nei daug pinigų, nei užima daug laiko. Man taip patiko jos paprasti ir lengvai, greitai paruošiami patiekalai, ir svarbiausia maistingi! Rekomenduoju jos kursą baigti visiems! Rita labai rūpestinga, labai malonu buvo jos klausytis, laikas neprailgdavo, nes informaciją tiesiog rydavau. Visgi, programos pabaigoje man buvo nutirpę 2 kilogramai, kurių, matyt, man ir nereikėjo 🙂 Išmokau Ritos rekomenduotą 10 minučių jėgos treniruotę ir kasdien ją padarau, net ir tada, kai nėra laiko sportuoti.
  Nuoširdus dėkui Ritai už tą didelį darbą, kurį ji daro mūsų Lietuvoje ir už jos ribų. Mūsų kurse buvo kelios moterys, gyvenančios užsienyje. Aš net neįsivaizduoju, kaip ji viską suspėja, ir su Maisto banku dirba, ir stovyklas organizuoja, kursus veda, su Unikausku šviečia visą Lietuvą!!! Stiprybės Jums, Rita, ir neišblėstančios energijos, keičiant žmonių gyvenimus!
  Su meile, Irma

 174. Edita Esenku ("Gydomoji Tao Meilė") says:

  Džiaugiuosi mūsų pažintimi su Rita Šilenskiene, kartu vedėme bendrą stovyklą puikioje Ritos sodyboje VILA RA, kurią labai rekomenduoju ramiam poilsiui gamtoje. Aš stovykloje dalijausi dao meilės praktikomis, mokiau moteris Kėgelio pratimų ir meditacijų, o Rita nenustojo manęs ir susirinkusių stovyklos dalyvių stebinti nuostabiais patiekalais, kuriuos ir kartu gaminom. Sveiki ir be galo skanūs patiekalai taip greitai pagaminami, taip viskas paprasta žiūrint į Ritos sukimąsi virtuvėje, kad stovyklos dalyvės išvyko namo pilnos idėjų ir entuziazmo. Rekomenduoju visiems, kurie nori paįvairinti savo maisto gaminimą namuose sveikais ir skaniais patiekalais būtinai turėti Ritos knygas „Pirmas šaukštas“ ir „Sveikata nuo pirmo šaukšto“ bei apsilankyti gyvuose Ritos maisto gaminimo mokymuose – tai daug stipriau nei mokytis iš knygų!!!

 175. Dovilė says:

  Miela Rita!

  Drąsiai Jus galiu vadinti, mano naujo gyvenimo būdo mokytoja ir įkvėpėja! Labai džiaugiuosi, kad buvo lemta Jus atrasti ir pasirįžti tokiai gyvenimo permainai! Mane tikrai pradžiugino Jūsų nuoširdus rūpinimasis ir laiko atradimas įvairiems iškylantiems klausimams kasdienybėje atsakyti. Įsivaizduoju, kad gali būti sudėtinga visiems skirti tiek laiko kiek norėtųsi, bet Jūs tikrai to laiko atrandate ir nagailite mums jo. Per 4 savaičių mokymo seminarus sužinojau daug naudingo. Teko į daug ką pažvelgti kitomis akimis. Gera pradžia – pusė darbo! Jūsų tolesnis palaikymas ir motyvacija tikrai priverčia nepaleisti Jūsų meškerės ir tikėtis pagauti auksinę žuvelę, kaip Jūs ir minėjote!!! 🙂 Man tie Jūsų žodžiai įstrigo į atmintį ir aš to labai tikiuosi! Aišku, norėtųsi ir toliau tęsti draugystę ir semtis žinių iš nuostabaus ir nuoširdaus bei rūpestingo žmogaus! Ačiū Jums dar kartelį iš visos širdies! Sėkmės Jums vykdant tokį prasmingą gyvenimo uždavinį! Jūsų pavyzdys tikrai užkrečiantis! Smagu, kad yra žmonių, kuriems ne visvien kaip jaučiasi kiti…

 176. Danguolė says:

  Baigėsi keturių savaičių seminarų ciklas. Nuoširdus ačiū Ritai už puikiai perteiktas žinias, kantrybę, nuoseklumą ir nuoširdumą. Tikras savo srities specialistas. :)Motyvacija, labai lengvai pagaminamas maistas iš Ritos sukurtų receptų daro stebuklus. Jei sugalvojai labiau pamilti save, geriau atrodyti ir geriau jaustis, raktą rasi čia. Niekad negalvojau ,kad galima taip nejučia susidraugauti su įvairiausiom daržovėm, sėklom , riešutais ir kruopom. Ritos dėka puikiai atsisakiau nesveikų saldumynų, cukrų ir visokių bandelių. Puiki savijauta, pagerėjusi miego kokybė, o kur dar pagražėjusios kūno linijos. Dar kartą nuoširdus ačiū Ritai . Svarbiausia judėjimas, tikėjimas, darymas ir meilė sau. Iki sekančių kartų.:)

 177. Renata says:

  Įdomūs ir naudingi Ritos vedami kursai mane nuolat motyvuoja laikytis sveiko gyvenimo būdo, todėl esu didelė Pirmo šaukšto gerbėja ir pasekėja. Jau keletą metų džiaugiuosi, kad Pirmo šaukšto akademijoje radau neišsenkantį receptų, sveikų produktų, naudingos informacijos ir naujų įdomių pažinčių šaltinį. Esu labai dėkinga Ritai už tai, kaip pasikeitė mano ir mano šeimos gyvenimas, tapus sąmoningesniais vartotojais ir už visas žinias bei draugystę, kuri tikiuosi, tęsis ilgai ir laimingai. Didelis ačiū 🙂

 178. virginija.kalinauskiene2 says:

  Dalyvaudama jūsų seminaruose paragavau daug įvairių produktų, susipažinau su įvairiais prieskoniais , pagrindiniais subalansuotos mitybos principais. Supratau, kad teigiami rezultatai ir man pasiekiami. Jų galima pasiekti be jokių dietų.Tereikia žinių ir noro keistis. Medžiaga buvo pateikiama labai profesionaliai ir suprantamai. Sužinojau kas ir kada turi būti valgoma. Negailima laiko patarimams ir nuoširdiems pokalbiams. Bet kada buvo galima rašyti Ritai ir klausti patarimo. Supratau, kad sveika ir subalansuota mityba padeda išvengti daugelio ligų. Pasidarius kraujo tyrimus įsitikinau, kad tyrimai niekada nebuvo tokie geri. hemoglobinas visada buvo ant ribos, o dabar 140. Per keletą mėnesių netekau 9 kg. svorio.
  Noriu padėkoti Ritai, kad buvo mano kelrodė žvaigždė ir parodė man teisingą kelią, kuriuo nusprendžiau eiti. Ačiū, Rita, už meilę ir rūpestį žmogui, už norą, kad mes visi būtume sveiki ir laimingi.

 179. Daiva Semėnienė says:

  Savo ačiū tau Rita noriu pradėti Hipokrato žodžiais. „Mūsų maisto medžiagos turi būti vaistai, o mūsų vaistai – maisto medžiagos“. Prieš 4 mėnesius projekto metų susipažinau su Rita ir paklausius pirmos jos paskaitos pamaniau kokia nesąmonė. Bet kai pradėjau laikytis subalansuotos mitybos ir po 2 mėnesiu kilogramai patys pradėjo tirpti. Tada supratau kaip nemylėjau savo kūno ir kišau į ji visokį šlamštą. Kai nueidavai į parduotuvę ir apsipirkus per 15 minučių išbėgdavau, nes žiūrėdavau ne į pakuotės sudėtį bet į gražią etiketę. Po Ritos paskaitų išmokau žiūrėti ką perku. Dabar prieš bet ką pirkdama pirma paskaitau ką perku, o tik paskui dedu produktą į krepšelį. Suprantama apsipirkimas pailgėjo nuo 15 minučių iki valandos bet užtai dabar bet ko į savo skrandį nededu. Per keturis mėnesius numečiau 22 kilogramus ir už tai nuoširdų ir dar kartą didelį ačiū galiu pasakyti tau brangi Rita. Pakeitusi mano požiūri ne tik į maistą bet ir į pačią save. Išmokei mylėti, tai ką aš kas rytą matau veidrodį. Dėkui už tavo rūpestingumą ir kantrybę skaitant mano kasdienines ataskaitas. Dėkui už tavo nuoširdumą ir palaikymą kai buvo sunku. Dabar drąsiai galiu pasakyti kad pakeitus mityba, pasikeitė požiūris į maistą. Įsitikinau kad norint skaniai pasigaminti valgyti nebūtina visą dieną kiurksoti virtuvėje prie viryklės. Užtenka 20-30 min. Todėl net nedvejodama visiems rekomenduoju ir rekomenduosiu prisijungti ne tik Online prie tavo pamokų bet ir sudalyvauti ofise ruošiamų patiekalų pamokose.

 180. Dovilė says:

  Tiek knygų perskaičiau, tiek seminarų išklausiau apie įvairias mitybos teorijas ir nesugebėjau atsirinkti ką, kada, su kuo, kaip valgyti, kad nebekamuotų virškinimo bėdos. Ir štai, vieną dieną, sužinojau apie „Pirmą šaukštą“. Pabendravau su Rita, ji pasiūlė mėnesio kursą, kurį ką tik praėjau ir vis dar džiaugiuosi ir esu labai dėkinga, kad ji atsirado mano kelyje į sveikesnę mitybą ir gerą savijautą 🙂
  Gausybė lengvai ir greitai paruošiamų patiekalų, daržovių įvairovė, netikėti deriniai ir svarbiausia kaip skanu 🙂 O jau pyragų ir duonų gardumėlis 🙂 Betarpiškas bendravimas, palaikymas, patarimai. Jau nuo pirmų subalansuotos mitybos dienų, nebejaučiau buvusių problemų. Nebereikia sukti galvos, ką sveikesnio užkrimsti, ko saldaus paskanauti. Labai rekomenduoju į kelią links geros savijautos eiti su šia akademija:) Linkėjimai 🙂

 181. Jurgita says:

  Esu nepaprastai dėkinga Ritai ir Arūnui už žinias, už įkvėpimą, už palaikymą ir rūpinimąsi. Sužinojau daug ir įvairių dalykų. Sveikai maitintis visai nesunku, kai žinai kaip tai daryti. Seminarų metu svorio nemečiau, bet jis nukrito, 10 kg. natūraliai. Jaučiuosi stūlbinančiai gerai, įvyko net tai, ko aš savo lūkesčiuose nebuvau numačius. Ko išmokau? Valgyti protingai. Suprantu, kodėl renkuosi vieną ar kitą produktą, ką maistas daro mano organizmui, kaip nuo mitybos priklauso savijauta ir išvaizda. Žinau, kad iš mano raciono nedings daržovės, maisto derinimas ir maisto režimas. Pasiekus tokių gerų ir džiuginančių rezultatų niekaip nesinori grįžti prie senų mitybos įpročių. Linkiu pasiryžimo ir kantrybės visiems, kurie pakeliui link sveikos gyvensenos.

 182. Džiuljeta Karalienė says:

  Esu labai patenkinta programa „8 savaitės sau“, kuri pakeitė mano mitybą. O kas geriausia, atsikračiau -8kg. ir tai ne pabaiga 🙂 Ir tai ne laikina dieta 🙂 Sėkmės siekiant tikslų 🙂 Jūs galit:) tik norėkit, tikėkit ir nesustokit ????

 183. Jolita says:

  Sveiki,
  man nusišypsojo sėkmė, laimėti subalansuotos mitybos Akademijos „Pirmas šaukštas“ konkursą, kuris startavo kovo mėnesy. Taigi, aš ką tik baigiau unikalią subalansuotą programą „“ Gyvenu be cukraus ir gliuteno“.
  Esu labai dėkinga Ritai už nuoširdų rūpinimąsi manimi, už patarimus ir pamokymus, už didžiulę kantrybę dirbant su manim ir įrodinėjant, kad AŠ – galiu. Įgavau daug naujų žinių, patarimų kaip derinti produktus bei iš jų gaminti nuostabius patiekalus. Dalyvaudama čia, pradėjau labiau mylėti save, valgyti mažesnėmis porcijomis ir laikytis dienos režimo. Taip pat pripratau dėliotis meniu ir iš anksto apgalvoti ką ir kada valgysiu. Per šį laiką tikrai susiformavo daug teisingų valgymo įpročių.
  Akademijai „Pirmas šaukštas“ palinkėsiu naujų idėjų, daug gražių darbų ateityje bei toliau džiuginkite savo patarimais ir nuostabiais patiekalais visas Lietuvos moteris!

 184. Roma, esu laimiga, says:

  Sveiki,
  Ilgai ruošiausi parašyti. Apie seminarus sužinojau iš bendradarbės, kuri buvo sužavėta bendravimu seminarų metu, suderinto maisto gamyba bei pagerėjusia savo savijauta. Ji mane ir pakvietė. Susitikimai su Rita ir Arūnu – man buvo kaip geras atsipalaidavimas po darbo dienos, nes tai ypatingi žmonėmis, spinduliuojantys meile žmogui, dėmesingi ir labai profesionaliai pateikiantys seminarų medžiagą. Labai laukdavau kiekvieno seminaro, nes jų metu supratau, kas vyksta mano organizme, koks maisto poveikis viso kūno sistemoms. Patį didžiausią įspūdį padarė paskaita apie kviečius. Kai Arūnas pasakė, kad kviečius vartojant, žmogui atsiranda priklausomybė kviečiams, supratau, kad nenoriu būti priklausoma nuo jų.
  Atėjusi į pirmą seminarą užpildžiau anketą, kurioje nurodžiau savo sveikatos problemas. Rita su Arūnu pasiūlė padėti jas spręsti – pasiūlė mitybos gaires, kūno tobulinimui pratimus. El. paštu Rita siuntė pastabas ir pasiūlymus mano mitybai. Esu labai dėkinga Ritai už nuoširdų rūpinimąsi manimi, skiriamą savo laiką, už patarimus ir pamokymus. Jūsų žodžiai buvo labai reikalingi, nes šeimoje pradžioje skeptiškai žiūrėjo į mano sveiką maitinimąsi, o vėliau, pamačius rezultatus, požiūris pasikeitė, netgi šeimos nariams atsirado noras panašiai maitintis. Esu laiminga sutikusi Ritą ir Arūną. Laiminga, nes Ritos konsultacijų dėka maitinuosi sveikai, jaučiuosi lengvai, svoris krenta labai paprastai, be pastangų. O svarbiausia jau mėnuo kaip nevartoju vaistų nuo kraujospūdžio ir cukraligės. Kraujo spaudimas normalus, cukraus kiekis kraujyje normos ribose. Rita , Arūnai, AČIŪ Jums labai – dar vienas žmogus šiame pasaulyje tapo sveikesnis.
  Esu labai laiminga!
  Pradedu naują sveiką gyvenimą! Žengiu pirmyn!
  Linkiu didelės SĖKMĖS akademijai „Pirmasis šaukštas“!

 185. Lilija Krivičienė says:

  Dvi gegužės savaitgalio dienos, praleistos sodyboje Vila „RA“. buvo nuostabios: jauki aplinka, saulėtos dienos, ramybė, nuoširdus bendravimas. Per šias dvi dienas gavau daug informacijos, atsakančios į esminius klausimus „kodėl“ ir „kaip“. Pagaliau galutinai pakeičiau mitybos įpročius, nes dabar jau moku ruošti maistą, nenaudodama gliuteno turinčių produktų. Maksimaliai apribojau cukraus vartojimą. Rezultatas akivaizdus: jau po keleto dienų nuslūgo skausmai sanariuose. Jau dešimt dienų nevartoju vaistų nuo sąnarių uždegimo, kuriuos gėriau pusantrų metų (kasdieną po kelias tabletes!). Ačiū smile jaustukas

 186. Vilma Lučiūnaitė says:

  Didelis ačiū Ritai ir Arūnui už puikų savaitgalį. Jis buvo naudingas, informativus ir su skaniu bei sveiku maistu. Sodyba įsikūrusi labai gražioje vietoje tai savaitgalis buvo kaip mini atostogos tik gaila, kad taip greit prabėgo. Kas domisi sveika gyvensena siūlau išbandyti.

 187. Irena Tarvydienė says:

  Rita ir Arūnai, labai Jums ačiū už praeitą savaitgalį suteiktas žinias, o svarbiausia, kad įrodėte vienų maisto medžiagų ar derinių kenksmingumą, o kitų naudą. Aš patikėjau, kad galima ne tik sveikai maitintis (kas yra labai aktualu), bet Ritos dėka sužinojau, kaip galima skaniai paruošti maistą ir netgi turėti desertų 🙂 Nepakartojamas buvo pyragas ir dilgėlių tortas ! ir viskas buvo puiku, netgi pramogų turėjom. Nuoširdus Jums AČIŪ ir sėkmės mokymuose !!!

 188. Natalija says:

  Noriu padėkoti Ritai ir Arūnui už puikų savaitgalį jų nuostabioje sodyboje! Sodyba – rojaus kampelis, šeimininkai – tarsi geri seni draugai, besidalinantis savo patirtimi bei žiniomis.. Buvo laaabai skanu, įdomu – daug naudingos informacijos neformalioje, draugiškoje, gražioje aplinkoje.
  Pirtis su grožio procedūromis.. Deja, laužą pramiegojau, nes po skanaus maisto bei geros pirties buvau nerealiai atsipalaidavusi..
  Vienintelis minusas – savaitgalis praskriejo kosminiu greičiu 🙂 Bet, tikimės, bus dar…

 189. Erika Bogucevičiūtė says:

  Super, ačiū už stovyklą. Siūlau visiems sudalyvauti. Graži aplinka, nuostabūs šeimininkai, draugiški dalyviai, labai skanūs ir sveiki patiekalai, naudingos paskaitos, treniruotės ir poilsis. Pasiplaukiojimas valtele, pirtis, ežeras. Nuoširdūs ir naudingi patarimai, gera nuotaika. Labai turiningas savaitgalis! 🙂

 190. Kristina says:

  Sveiki
  Esu labai dėkinga Ritai už nuoširdų rūpinimąsi manimi, už patarimus ir pamokymus, už didžiulę kantrybę man įrodinėjant kad aš galiu 🙂 Ačiu 😉
  Paskaitos buvo be galo įdomios, o patiekalai skanūs. Atradome daug naujų skonių ir įdomių receptų. Dabar mūsų namuose dažnai bus verdama „Tailandietiška sriuba“, kepami įvairūs omletai, daržovių blyneliai, kepami pyragai iš neįtikėtinų produktų, tokių kaip burokėliai ar dilgėlės.
  Dabar mes maitinamės daug sveikiau, jaučiamės geriau ir miegame saldžiau.
  Rita, aš Jums pažadu, kad prie senų įpročių nebegrįšime 😉

 191. Gailė says:

  Iki seminarų galvojau, kad maitinamės sveikai: košės rytais, retai valgom pusfabrikačius, nemėgstu rūkytų mėsų, nevalgom čipsų ir pan. Koks netikėtumas manęs laukė !! Dabar kai ką mityboje pakeičiau visiškai, daugelis pasiūlytų receptų prigijo šeimoje (patiekalai ne tik sveiki, bet ir išties skanūs, o šventiniai – nerealūs), pasikeitė apsipirkimo įpročiai. Labai patiko teorinės seminarų dalys.
  Jokių sveikatos gerinimo ar svorio reguliavimo tikslų neturėjau, todėl netikėta „premija “ tapo kraujospūdžio sumažėjimas ( 11seminarų , t.y. apie 4 mėnesiai pakoreguotos mitybos). Daktarų teigimu privalau kasdien gerti vaistus.
  Rita , ačiū tau labai. (Ir tau, Arūnai).
  Tikiuosi, kad kada nors to mokys mokykloj – kaip visaverčiu žmogumi sulaukti senatvės, neužkraunant savęs slaugymo vaikams ar valstybei

 192. Violeta Grigaitienė says:

  Labai noriu padėkoti Ritai už vakarykštį maisto gaminimo seminarą,atsiprašau, ne tik už vakarykštį, bet už visus mano lankytus seminarus. Patiekalai buvo puikūs.Svarbiausia yra tai, kad Rita nenaudoja jokių mandrų, brangių produktų, o gamina iš paprastų produktų, kurių galima įsigyti bet kokioje parduotuvėje. Pavyzdžiui: pasirodo galima išsikepti sveiką, subalansuotą ir kartu šventiškai, atrodantį omletą iš daržovių ir kaiušinių ir labai, labai skanų ir sveiką. Tai čia tik vienas pavyzdys, o aš jau tokių patiekalų turiu begalę, nes baigiu Ritos seminaro “ Pirmas šaukštas“ 12 paskaitų ciklą. Tikrai siūlau visoms ir visiems palankyti Ritos seminarus, ypač tiems , kurie vargsta dėl viršsvorio. Sakau taip todėl, kad lankiau labai daug maisto gaminimo kursų ir tikrai turiu su kuo palyginti. Tad dar kartą ačiū !!!

 193. nijolė says:

  Laba diena, aš jau baiginėju seminarų ciklą. Noriu visiems patarti tai padaryti. Kodėl? o gi todėl kad tie keli mėnesiai iš esmės pakeitė mano supratimą apie mitybą ir jos įtaką sveikatai. Seminarai suformavo ir kitus maitinimosi įgūdžius, ko pasiekoje Iš esmės pasikeitė savijauta. Atsirado žymiai daugiau energijos, noras veikti. Pabandykite, tikrai nesigailėsite. o ir finansine prasme maitinantis „teisingai“ kažkokio didelio skirtumo nepajaučiau.
  Ačiū Ritai už nuoširdumą ir rūpestį visiems dalyviams ir norą pakeisti mūsų netikusius įpročius.

 194. Violeta Grigaitienė says:

  Labai Jums ačiū už nuostabų seminarą. Tikrai viskas buvo labai, labai skanu. Dar kartą ačiū.
  Desertas NUOSTABUS!!! Dabar esu rami , turiu saldumyną prie kavos