Dažnai neįvertinta skumbrė yra tobulas Omega 3 riebiųjų rūgščių šaltinis. Daugelis žuvų yra auginama dirbtinai, tačiau skumbrė daugiausia gaudoma šaltuosiuose vandenyse. Tai populiari jūrinė žuvis, plačiai žinoma savo mėsinga, rieba, bežvyne oda. Aš ją mėgstu tiesiog išdarinėti (nukaulinti) ir užpilti sūrimu – ji mums daug skanesnė nei silkė. Ją pagaminti taip pat paprasta ir greita kaip ir lašišą. Tereikia kelis kartus pamėginti ir niekada nepraeisite pro šią žuvį.
SKUMBRĖ SU BROKOLIAIS KOKOSO PIENE -2 porc.
2 nedidelės atvėsintos skumbrės
1/2 brokolio
1 apelsinas
1/2 didelės citrinos
druskos, pipirų, džiovintų žolelių, keli lauro lapai
2-3 v.š. alyvuogių aliejaus
1-2 svogūnai
200 ml kokoso pieno
Šviežių krapų kelias šakeles
Gaminimo eiga:
Skumbres perpjauti, išvalyti, išimti centrinį kaulą ir šonkaulius.
Į keptuvę įpilti aliejaus, suberti šiaudeliais supjaustytus svogūnus, sudėti lauro lapus. Apkepti kelias minutes.
Ant svogūnų paguldyti žuvis ir pabarstyti prieskoniais. Aplinkui apdėti pasmulkintais brokoliais ir išspaustų citrusinių žievelėmis. Apšlakstyti citrinos ir apelsino sultimis. Uždengti ir troškinti 5 minutes.
Po to supilti kokoso pieną, uždengti dangčiu ir dar patroškinti 5 minutes.
Patiekti su raugintomis daržovėmis. Naudojome raugintas morkas ir cukinijas.
Patiekiant gausiai pabarstyti kapotais krapais.
Valgyti kuo daugiau žuvies – reiškia būti sveikesniems. Omega-3 riebalų rūgštys, ypač DHA, yra svarbios smegenų vystymuisi, padeda pagerinti koncentraciją, atmintį ir kitus kognityvinius gebėjimus. Omega-3 riebalų rūgštys taip pat turi priešuždegiminį poveikį ir gali būti naudingos gydant uždegimines ligas, tokias kaip reumatoidinis artritas. Vitaminas D ir baltymai iš skumbrės, gali padėti palaikyti sveiką odą ir plaukus. Skumbrėje yra seleno, kuris yra svarbus imuninei sistemai ir padeda organizmui kovoti su oksidaciniais pažeidimais.
Jūsų dietistė Rita Šilenskienė